Günümüzde acil paraya ihtiyacım var diyen pek çok kişinin tercih ettiği ilk yöntem bankadan kredi çekmek olmaktadır. Ancak kişinin düşük kredi notu ortalamasına sahip olması, bankadan kırmızı kalem yemek olarak ta bilinen kara liste içerisinde yer alması, aylık düzenli bir gelire sahip olmaması ya da maaşının kredi taksitlerini karşılamaması gibi pek çok nedene bağlı olarak bazen bankalar kredi reddi kararı da verebilmektedir. Peki, bankadan kredi alamıyorum diyen kişiler nasıl para bulur?

Kredi Veren Kurumlar 

Bankadan kredi alamayan kişilerin ikinci tercih ettikleri yöntem finans kurumlarından kredi almaktır. Finans kurumları genelde ipotekli kredi kullanımını onaylamakta olup bu kurumlar da genelde kredi notu ortalamasına göre karar vermektedir. Bu nedenle kara listede olanlara kredi onayı verilmesi konusunda bu kurumlarda olumsuz sonuç vermektedir.

Tefeciden Para Almak 

Düşük kredi notu ortalamasına sahip olan ya da kredi borçları ve kredi kartı borçları nedeni ile adı kara listede yer alan kişilerin tek kredi kullanabilecekleri yöntem tefeciden senetle para almak yöntemidir. Ancak bu kişilerin bir süre sonra yapılan araştırmalarda tefeciden kurtulmak için çareler aradıkları görülmektedir.

Yani ne olursa olsun tefeciden para almak kişi ne kadar zorda olursa olsun asla tercih edilmemesi gereken bir yöntemdir. Bunun yerine kişinin kredi notunu yükseltmek için taktikler uygulaması ve bunun ardından yeniden bankadan kredi kullanmak için başvuruda bulunmaları önerilmektedir.