06Bankadan kredi kullanmak için kredi başvuru formu dolduran kişilerin kredi reddi kararı ile karşılaşması durumunda farklı yöntemleri denemeleri gerekir. Öncelikle bankadan neden kredi onayı alamadığınızı öğrenmeniz gerekir. Kredi red nedenleri son derece çeşitli olu bu nedenin ortadan kaldırılması aynı zamanda kişinin kredi onayı alması anlamına gelmektedir.

Bankalar Kredi Vermiyor Nasıl Alabilirim?

Bankadan kredi onayı almakta zorlanan kişilerin bu süreci daha kolay atlatabilmeleri için dikkat etmeleri gereken en önemli noktalardan biri de maaşa göre kredi hesaplaması yapmaktır. Aylık belgelenebilir geliri yüksek, ödemesi gereken kredi taksit tutarı düşük olan kişilerin bankadan kredi onayı almaları mümkündür.

Genelde bankalar maaşın yarısını geçmeyen tutarlar için kredi onayı vermeyi tercih ederken aylık belgelenebilir geliri 2 bin lira olan müşterisinin aylık ödemesi 500 lira olan kredi başvurusunu düşük kredi notu ortalamasına rağmen onaylayabilmektedir.

Senetle Borç Para Almak 

Kara listede olmak ya da bozuk kredi sicili gibi nedenlere bağlı olarak bankadan kredi onayı alması mümkün olmayan kişiler için alternatif çözüm yollarından biri de tefeciden borç para almak için senet imzalamaktadır. Ancak senetle para verenler konusunda dikkatli olunmalı ve senede imza atarken yasal yükümlülük altına girildiği bilinmelidir. Zaten tefeciden para alanlar bir süre sonra bu tefecilerin elinden kurtumak için çeşitli yöntemler aramaya başlamaktadır.