Günümüzde artan düzenli ödemeler bu ödemelerin takip edilmesini her geçen gün zorlaştırırken bankaların sunduğu otomatik ödeme talimatı hizmeti bu sorunun çözülmesine yardımcı olmaktadır.

Otomatik Ödeme Talimatı Nedir?

Bankada yer alan banka hesapları ya da kredi kartı üzerinden verilen düzenli ödeme talimatına otomatik ödeme talimatı adı verilmektedir. Günümüzde su ve elektrik faturalarına cep telefonu faturası, doğalgaz faturası, internet faturası ve kira ödemelir gibi düzenli ödemelerin her geçen gün artması bu ödemelerin son ödeme tarihlerini takip etmeyi son derece zorlaştırmaktadır. Yaşanan bu zorluğun aşılması için ise bankalar düzenli ödeme talimatı verilmesine olanak sağlamaktadır.

Otomatik Ödeme Talimatı Kampanya 

Otomatik ödeme talimatı veren kişilere yönelik bankalar son derece cazip kampanyalar düzenlenmekte olup verilen her düzenli ödeme talimatı başına para verilmesi bunların arasında en çok ilgi görenlerden biridir. Yine yıllık hesap işletim ücreti ödemek istemeyen kişilerin de bankada bulunan hesaplarından en az 2 otomatik ödeme talimatı vermeleri istenmektedir. Otomatik ödeme talimatı bankadaki hesaplardan verilebileceği gibi aynı zamanda kredi kartından otomatik ödeme talimatı verilmesi der mümkündür.

Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl İptal Edilir?

Verilen otomatik ödeme talimatının iptali için hesabınız bulunnduğu banka şubesini ziyaret edebileceğiniz gibi aynı zamanda internet şubesi kullanıcısı iseniz kendi hesabınıza giriş yaparak ödemeler bölümünden otomatik ödeme talimatı alanına giriş yaparak faturanın üstüne gelip iptal butonunu tıklamanız da yeterli olacaktır.