Banka kredisi kullanmak isteyen kişilerin belirli şartları taşımaları gerekmektedir. Bu şartları taşımayan kişilerin kredi onayı almaları çok zordur. Acil para ihtiyacı duymalarına rağmen bankadan kredi reddi alan kişilerin ise başka yöntemleri denemeleri gerekir. Peki, “bankadan kredim çıkmıyor” diyen kişilerin ne yapması gerekir?

Bankadan Kredi Çekemiyorum 

Yapılan kredi başvurusu olumlu sonuçlanmayan kişilere bankalar kredi başvuru sonucu olarak red mesajı göndermektedir. Bankaların kredi kullandırma kriterleri farklı olup bu nedenle kredi başvurum onaylanmıyor diyen kişilerin mutlaka bir başka bankada şanslarını denemeleri gerekir. Burada önemli olan kişinin kişinin kolay kredi veren bankalar üzerinden başvuruda bulunmasıdır.

Kredi Çıkmıyorsa Ne Yapmalıyım?

Öncelikle ilk olarak kredi reddi kararı veren bankayı arayın ve kredi başvurunuzun neden reddedildiğini öğrenmeye çalışın. Bu nedeni ortadan kaldırmanız mümkünse sorunu çözün ve yeniden tercihen kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi başvuru formu doldurarak şansınızı deneyin.

Örneğin düşük kredi notu ortalaması nedeni ile kredi kullanamadıysanız kredi notu yükseltme teknikleri kullanarak not ortalamanızı mümkün olduğunca yükseltin ve kredi çekebilir kredi notu seviyesine gelince yeniden kredi başvuru formu doldurun.

Nasıl Kredi Alırım?

Kredi notunuz yüksekse, aylık düzenli bir gelire sahipseniz ve bu geliri belgeleyebiliyorsanız, en az 6 aylık sigortalılık süresine sahipseniz bu durumda bankadan kredi onayı almanız mümkündür. Birde kredi başvuru formu doldururken maaşa göre kredi hesaplaması yaparak doğru başvuruda bulunmanız da gerekmektedir.