Acil nakit paraya ihtiyacım var diyen kişiler bankalardan kredi kullanmayı tercih ederken bankaların kredi kullandırma kuralları ve şartları farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle bankalardan kredi kullanmak isteyen kişilerin mutlaka bazı kriterlere dikkat etmesi ve kendi çıkarlarını korumak adına girişimlerde bulunmaları gerekmektedir.

Kredi Notu Sorgulama 

Kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin ilk yapmaları gereken şey kredi notu sorgulamasıdır. Bankalar yüksek kredi notu ortalaması olan kişilere daha düşük kredi faiz oranları uyguladıkları için bu sorgulama sonucunda kredi notu 1500 ve üzerinde olan kişilerin kredi notuna göre kredi veren bankalar üzerinden başvuruda bulunmaları daha avantajlı kredi faiz oranları ile kredi kullanmayı sağlayacaktır.

Mutlaka Kredi Karşılaştırma Yapın!

Her bankanın uyguladığı kredi faiz oranı farklı olduğu için kredi kullanmak isteyen kişilerin öncesinde kredi karşılaştırma siteleri üzerinden kullanmak istedikleri kredi paket için en uygun kredi veren bankalar hangileridir onu belirlemeleri gerekir.

Bütçe Hesaplaması Yapmadan Kredi Kullanmayın 

Kredi başvuru formu doldurmadan önce mutlaka aylık bütçenizi hesaplayın ve kullandığınız kredi tutarını ödeyip ödeyemeyeceğiniz konusunu kesinleştirin. Aksi takdirde borçtan dolayı haciz ile bile karşı karşıya kalabilir, kredi notu ortalamanızı düşürebilirsiniz.