Bankadan Kredi Çekebilmek için Kredi Notu Kaç Olmalı?

Borsa Ne İşe Yarar?

Bankadan kredi çekme talebinde olan kişilerin kredi onayı alabilmeleri için belirli şartlara sahip olmaları gerekmektedir. Aranılan şartlardan biride kişinin kredi notu ortalamasıdır. Düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin kredi onayı alma şansları düşerken maaş göre kredi hesaplaması yapılması da gerekir. Peki, bankadan kredi çekebilmek için kredi notu kaç olmalı?

Kredi Notum Kaç Olursa Kredi Çekebilirim?

Kredi notu tek başına kredi onayı için yeterli olmamakla beraber yine de önemli bir belirleyendir. Kredi onayı için kredi skoru puanının yanı sıra maaşa göre kredi hesaplama ve sigortalı çalışma süresi gibi farklı kriterlerde aranmaktadır. Burada önemli olan kendi seviyenizi bilerek bu seviyeye uygun kredi limiti belirlemektir.

Aksi durumda “kredi notum yüksek ama kredi alamıyorum” şikayetinde bulunmanız kaçınılmazdır. Diğer şartları taşıyorsanız ve kredi notu 1200 puan ve üzerindeyse kredi onayı alma ihtimaliniz yüksektir. Ancak kullanılmak istenen kredi tutarı yükseldikçe bankanın aradığı kredi notu ortalaması da yükselecektir. Kolay kredi çekmek isteyen kişilerin ise kredi notu 1500 puan ve üzerinde olmalıdır.

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar 

ABank N Kolay Kredi Kampanyası gibi bazı bankalar düşük kredi notuna kredi onayı verebilmektedir. Özellikle de yüksek kredi faiz oranları uygulayan bankalar daha fazla para kazandıkları için düşük kredi notuna kredi verilmesini onaylayabilmektedir. Örneğin Finansbank ihtiyaç kredisi paketinde genelde riskli kredi notu ortalaması olan müşterilerine dahi kredi kulanım hakkı tanımaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Garanti Bankası Kredi Notu Öğrenme Nasıl Olur ?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.