Günümüzde pek çok kişinin acil nakit ihtiyacı duyduğunda çare olarak gördüğü banka kredileri belirli kriterleri taşıyan kişilere çok kolay verilirken bazı kişiler için ise kredi kullanmak büyük bir işkenceye dönüşüyor. Peki, bankalar neden kredi vermez?

Banka Bana Kredi Vermiyor 

Ne yazık ki kredi notunuz yeteri kadar yüksek değilse ya da aylık geliriniz kullanmak istediğiniz krediyi karşılamıyor ise bu durumda bankadan kredi onayı almanız son derece zordur. Yapabileceğiniz şeyler ise nedene bağlı olarak değişkenlik gösterir. Yani düşük kredi notu nedeni ile kredi onayı alamıyorsanız bu durumda ya not ortalamanıza göre bir tutara göre başvuru tutarınızı revize etmeniz ya da kredi notunu yükseltmek için teknikler uygulamanız gerekir.

Kredi Notunu Yükseltme 

Kredi notunu yükseltmek için uygulayabileceğiniz farklı pek çok yöntem bulunur. Bunlardan ilki ve en önemlisi mümkünse bankalara olan borçların kapatılmasıdır. Çünkü kredi borç riski yükseldikçe bankalar kredi notunuzu düşürür. Bu risk düştükçe ise kredi notu ortalaması otomatik olarak yükselir.

Uzun vadede ise mutlaka bankalara olan kredi borcu ve kredi kartı borcu gibi borçların düzenli ödenmesi gerekiyor. Buna ek olarak kredi kartını sık kullanmak, aylık yüksek gelire sahip olmak, bankadan otomatik ödeme talimatı vermek gibi ek önlemlerde kredi notunu yükseltmek için kullanılabilecek yöntemler arasında bulunmaktadır.