Nakit para lazım diyen kişilerin ilk tercihleri arasında yer alan bankadan kredi kullanmak ne yazık ki bazı kişiler için son derece zordur. Özellikle de daha önce kullandığı kredilerde ödeme zorluğu yaşayan ya da kredi kartı borcumu ödeyemiyorum diyen kişilerin kredi notu ortalamaları otomatik olarak düşürüldüğü için kredi onayı almaları son derece zorlaşmaktadır. Peki, bankadan kredi alamayanlar ne yapmalı?

Öncelikle kredi reddi yaşayan kişilerin ilk yapmaları gereken bankayı arayarak kredi red nedeni hakkında bilgi almaktır. Çünkü bu nedenin ortadan kaldırılması durumunda kredi onayı alınması kolaylaşacak ve ihtiyaç duyulan nakit paraya kavuşulacaktır. Kredi red nedenleri arasında ilk sırada yer alan hiç şüphesiz düşük kredi notu ortalamasıdır. Kredi notu düşük olan kişilerin kredi onayı almaları bazı özel kriterlere bağlıdır.

Bu nedenle kredi başvuru formu doldurmadan önce kişinin kredi notu sorgulaması yaparak kredi notunu öğrenmeleri ve buna göre başvurularını şekillendirmeleri gerekir. Eğer kredi notunuz düşükse ve bankadan kredi çekmek istiyorum diyorsanız ya ipotekli kredi başvurusunda bulunmanız ya da maaşınızın rahatlıkla karşıladığı bir kredi başvurusunda bulunmanız gerekir.