Bankadan Konut Kredisi Almak İçin Gerekli Belgeler

Kendi evinin sahibi olmak isteyen ancak bunun için gerekli olan nakit parayı bir araya getirmekte zorlanan kişilerin ilk tercih ettikleri yöntemlerden biride konut kredisi kullanmak olarak öne çıkmaktadır. Ancak bankalar konut kredisi kullanmak istiyorum müşterilerinin belirli koşulları taşımalarını istemektedir. Yine bu kriterler bankadan konut kredisi almak için gerekli belgeler bankaya ibraz edilerek kanıtlanmalıdır.

Konut Kredisi Başvuru Belgeleri

Konut kredisi kullanmak isteyen kişilerin bankaya satın almak istedikleri konut tapusunun fotokopisi ya da aslının yanı sıra konut kredisi başvuru formu doldurmak isteyen kişinin kimliğinin aslı, maaş bordrosu gibi aylık gelir belgesi ve adresini gösteren her hangi bir belgenin bankaya getirilmesi yeterlidir. Bankanın buna ek olarak ilave belgeler isteme hakkı bulunmakta olup yüksek kredi notu ortalaması olan kişilerin kredi onayı almaları çok daha kolaydır.

Konut Kredisi Hesaplama 

Her bankanın uyguladığı faiz oranı farklı olup bu nedenle konut kredisi karşılaştırma hizmetlerinden yararlanarak en uygun konut kredisi veren banka belirlenmelidir. Bunun için bankaların sunduğu konut kredisi hesaplama hizmetlerinden yararlanarak en uygun bankayı belirlemeniz mümkündür. Ancak bu işlem daha uzun süreceği için kredi karşılaştırma siteleri üzerinden konut kredisi tutarı ve konut kredisi vadesi girilerek hesaplama yapılması daha uygun olacaktır. Bu sayede tek bir sayfa üzerinde farklı bankaların tekliflerinin incelenmesi mümkün olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.