Her geçen gün artan kredi kullanım oranları ve bankaların artık çok daha kolay bir şekilde kredili ürünleri kullandırmaya devam etmesi nedeni ile pek çok kişi bir süre sonra ödeme zorluğu yaşamaya başlamaktadır. Özellikle de aylık bütçe yapmadan harcamalara devam eden kişilerde bir süre sonra yeniden açıklar oluşmaya başlar.

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum 

Kullanılan kredinin ardından yaşanan maddi rahatlama ne yazık ki kişilerin yeniden eski harcama alışkanlıklarına dönmelerine neden olmaktadır. Bu nedenle bir süre sonra yeniden aylık gelir yetersiz kalmaya başlar ve borçları ödeme konusunda sıkıntılar oluşur.

Genelde kredi borcumu ödeyemiyorum diyen kişilerin yaşadıkları en büyük korku kredi borcundan dolayı haciz işlemi ile karşı karşıya kalmak ya da kredi borcu nedeni ile hapse girmek gibi olumsuzluklardır. Bankalar genelde artık maaş hesabına bloke koyarak alacaklarını tahsil etme yoluna gitmeyi tercih etmektedir.

Bankadan Kırmızı Kalem Yedim Nasıl Silinir?

Kırmızı kalem yemek bankacılık sektöründe çok sık kullanılan bir terim olup kara listeye girenler ne yazık ki aynı zamanda kırmızı kalem yemiş olarak kabul edilirler. Kırmızı kalem yemek bir süre bankalardan kredi kullanamamak adına gelir. Yapılan başvurular ile kırmızı kalem sildirme işlemi için gerekli işlemler yapılsa yani kara listeden çıkmak için dilekçe verilse ve borç kapatılsa dahi 5 yıl boyunca kesinlikle bankalardan kredi kullanmak veya kredi kartı almak kesinlikle mümkün değildir.