Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok banka bulunuyor. İnsanlar paralarını güvenle korumanın yanında istedikleri an da bu paralara ulaşabilmek adına bu bankaları tercih ediyor. Yatırımcılar için de oldukça karlı olan bankacılık hizmetleri bugün Türkiye’de bir hayli arttı. Karlı diyoruz çünkü; bankalar müşterilerinin paralarını işletmenin yanında müşterilerinden havale, eft, ödeme, para yatırma gibi işlemler için ücretler talep ederek kendilerine kazanç sağlayabiliyor.

Uluslararası para transferi gibi konularda da oldukça sık kullanılan bankaların bir başka önemli gelir kalemi ise bankada unutulan paralar. Yoğun iş temposu, günlük hayatın koşuşturması ve kişisel sorunlarımızın oluşturduğu stres hayatımızda pek çok şeyi es geçmemize neden olabilir. Örneğin banka hesaplarımızda bulunan düşük miktarlı paralar. Bu paralar eğer ilgili zaman aşımı süresini aksatırsa unutulmuş sayılıyor.

Peki bankada unutulan para nasıl geri alınır?

Bankalarda unuttuğunuz para, tahvil, döviz gibi değerli kağıtlar, eğer zaman aşımı süresini doldurursa devlet fonuna aktarılır. Devlet de bu durumda bulunan için geçtiğimiz günlerde bir duyuru yaptı. Zaman aşımına uğramış mevduatlar için başvurunuzu uzman bir hukukçu ya da konu ile ilgili bilgi sahibi birine danışarak yapabilirsiniz. Alacağınız bu profesyonel yardım sayesinde işleriniz hem daha kolay ilerler hem de miktarı tamamen geri alabilirsiniz.

Bankada unutulan paranın akıbeti hakkında ilgili birimlerce yapılan açıklamaları takip ederek net bir bilgi sahibi olabilirsiniz. Unutmayın sizin de bankada paranız kalmış olabilir.

Bankacılık, kredi, kefil, forex ve borsa gibi konularda temel sorunlarınıza en açık ve en doğru çözüm yolu anlatımlarını Kredi Notları adresi üzerinden edinebilirsiniz.