Bankacı Tanıdık Kredi Almama Yardımcı Olur Mu?

Bankacı tanıdığınız varsa ve kredi almak konusunda size yardımcı olup olmadığını merak ediyorsanız yazımızı okuyarak bu konuda bilgi alabilirsiniz. 

Bankacı tanıdıklar genellikle kredi çekmek isteyen kişilerin korkulu rüyası olurlar. Kredi çekmek isteyen ancak bunun için gerekli ve yeterli kredi puanına sahip olmayan kişiler bankada kendilerine yardımcı olacak bir tanıdık ararlar. Bu tanıdık kişinin kendilerine kredi çıkartabileceğini umarlar. Ancak tanıdık bankacılar her zaman kredi çıkartamayabilirler.

Türkiye’de bir tanıdığınızın olmasını istediğiniz yer genellikle işinizin düştüğü her yerdir. Bu yerler banka, okul, şehir dışında bir üniversite ya da resmî kurum olabilir. Ancak bu gibi yerlerde bulduğunuz tanıdıkların da sizin işinizi çözeceği ve size yardımcı olacağı konusunda garanti yoktur. Bu nedenle bu tanıdıklarınıza çok da güvenmeden hareket etmenizde yarar vardır.

Bankadan Kredi Almak İstiyorum

Bankadan kredi almak istiyorsanız öncelike yapmanız gereken şey Findeks platformuna girerek notlu risk raporunuzu almanızdır. Notlu risk raporunuzda güncel hâlinizi görebilir ve kredi alıp alamayacağınız konusunda bir öngörüde bulunabilirsiniz. Ardından bankaya başvurarak kredi talep edebilirsiniz. Kredi talebinizin onaylanacağı konusunda yüksek olasılık veremiyorsanız bankaya başvuru yapmamalısınız. Çünkü başvurunuz reddedilince kredi notunuz düşecektir.

Bankadan kredi alabilmeniz için kredi notunuzun yüksek olması şarttır. Kredi notunuz yüksek değilse ve kredi alamıyorsanız başka yollar aramaya başlarsınız. Bunlardan ilki size hangi bankanın kredi verebileceğini bulmaktır. Size kredi verebilecek banka bulmak için bir tanıdık ararsınız. Bu tanıdık elbette bir bankacı olmalıdır. Bankacı tanıdığınızın size kredi verip veremeyeceğini öğrenmek için yazımızın devamına göz atın.

Bankadan Kredi Alamıyorsanız Ne Yapmalısınız?

Bulduğunuz bankacı tanıdığın size kredi verebilmesi için elbette onun istediği koşulları sağlamanız şarttır. Bankacı tanıdığınız olsa da sizin kredi notunuz düşükken ve siz riskli müşteri konumunda iken bankadan kredi almanız pek mümkün olmayacaktır. Çünkü bankaların istediği koşullar bellidir. Bankalar her ne olursa olsun belirli koşullardan taviz vermezler. Bu nedenle bankadan kredi almak için gerekli koşulları bulundurmanız zorunludur.

Bankadan kredi almanız konusunda tanıdığınız bankacının size yardımcı olabileceği konu kredi puanınız ve kredi puanınız konusunda hangi iyileştirmeleri yapabileceğinizdir. Özellikle kredi puanınızı nasıl yükseltebileceğiniz ve belirli bir seviyeye getirebileceğiniz konusunda bankacı tanıdığınız size yardımcı olacaktır. Böylece kredi puanınızı yükselttikten sonra başvuru yaparak istediğiniz tutarda krediyi almanız mümkün olabilir.

Kredi Puanınız Nasıl Yükselir?

Kredi puanınızı yükseltmek için yapmanız gereken şey ödeme alışkanlıklarınızı düzenlemenizdir. Ödeme alışkanlıklarınızı düzenledikten ve geciktirdiğiniz ödemeleri yaptıktan sonra gelecek dönemde yapmanız gereken ödemeleri düzenli olarak yapmanız gerekecektir. Kredi kartınızın limitinin tümünü kullandıktan sonra gelen ekstre borcunun tümünü ödediğinizde ve bunu üç ay boyunca sürekli yaptığınızda kredi notunuzun yükseldiğini görebilirsiniz.

Kredi notunuz yükseldikten sonra bankaya başvurarak istediğiniz tutarda krediyi üstelik düşük faizle alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.