Pek çok kişinin banka skoru olarak bildiği kredi notu ortalaması kişilerin bankalar üzerinden yapmış oldukları kredili işlemlerdeki ödeme düzenini gösteren en önemli veridir. Çünkü bu not ortalaması ne kadar yükselirse hem kredi onayı alınması kolaylaşmakta hem de kullanılabilecek olan kredi tutarı artmaktadır.

Banka Skor Öğrenme 

Kredi notunu öğrenmek isteyen kişilerin yapmaları gereken tek şey kredi notu sorgulama hizmetinden yararlanmaktır. Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin kullanabilecekleri farklı yöntemler bulunmakla beraber ücretsiz kredi notu öğrenmek isteyen kişiler için ise sadece Findeks internet sitesi üzerinden sorgulama hakkı verilmektedir.

Kredi Notu Sorgulama Ücretsiz 

Ücretsiz kredi notu sorgulaması için kullanabileceğiniz tek yöntem Findeks internet sitesi üzerinden sorgulamada bulunmaktır. Ancak bu haktan yararlanmak isteyen kişilerin ilk kez kredi notu sorgulaması şartı aranmaktadır.

İlk kredi notu sorgulaması için Findeks yeni üye olan müşterilerine bir defalık ücretsiz kredi notu sorgulaması yapılmasına izin vermektedir. Buna ek olarak bankaların internet şubesi üzerinden bankadan kredi notu öğrenme işleminizi gerçekleştirebileceğiniz gibi SMS kredi notu sorgulaması hizmetinden de yararlanmanız mümkündür.