Bankalarda kurumsal anlamda farklı kademelerde çalışan birçok farklı eleman vardır. Bankalarda gişe görevlilerinden başlayan ve banka müdürlüğüne kadar uzanan bir kademe bulunmaktadır.

Bir bankanın en üst yetkilisi her zaman banka müdürleridir. Dolayısıyla bir bankada en fazla maaş alan ve en fazla statüye sahip olan kişiler de her zaman müdürlerdir. Ancak bir bankanın müdürü, sadece çalıştığı şubenin en yetkili kişisidir. Şubelerin kurumsal olarak en yetkili kişisi banka genel müdürleridir.

Banka müdürlerinin maaşları insanlar tarafından her zaman merak edilen bir konu olmuştur. Hatta bankalarda çalışma hayali olan birçok kişinin aklından da hep müdür olabilmek fikri geçebilir.

Banka Müdürü Maaşları Ne Kadar ?

Bankalara gişe görevlisi olarak alınan bir kişi, zor da olsa sürekli banka müdürü olabilmek gibi hayaller kurarlar. Bunun en büyük nedenlerinden birisi de banka müdürü maaşlarıdır. Şuan için banka müdürü maaşları ne kadar diye bakılacak olursa, ortalama olarak bir banka müdürünün 7 bin TL ile 14 bin TL arasında değişen bir ücret aldığını görmekteyiz.

Bu rakam bankadan bankaya farklılık göstermektedir. Bankaların gelişmişlik oranı bu konuda etkilidir. Ancak şuan için 7 bin TL’nin altında bir maaş alan banka müdürü bulunmamaktadır.

Banka Müdürü Maaşları Ne Kadar [ 2018 - 2019 ] ?

Banka Müdürü Maaşları Ne Kadar [ 2018 – 2019 ] ?

Müdürlerin maaşlarının yüksek olmasını şubeler kadar, kişilerin kendisi de belirler. Bir banka müdürünün tecrübesi, yabancı dil ve iş performansı gibi etkenler, maaşının daha yüksek olmasını sağlar. Her bankanın şube müdürünün aynı maaşı alamadığını görmekteyiz. Bu da, müdür maaşlarının bankaların özelinde olduğunu ortaya koymaktadır.

Banka Müdür Yardımcının Maaşları Ne Kadar ?

Bunun yanı sıra bankaların genel müdür yardımcılarının aylık 450 bin TL ile 700 bin TL bir ücret aldığını görmekteyiz. Bu maaş, genel müdürlerde daha da dudak uçuklatan bir cinsten olmaktadır. Şuan için bir bankanın genel müdürü 1 milyon TL’ye varan maaş almaktadır.

Banka Müdürü Nasıl Olur ?

Banka müdürü olmak için bir bankada en düşük birim olan müşteri temsilciliğinden başlayarak yükselmeniz gereklidir bankalarda her sene atama yapılmaktadır.Eğer normal bir personele göre daha fazla atılgan olmanız durumunda 7 ile 8 yıl içerisinde bankada müdür olarak atanabilirsiniz.

Banka Müdürü Olmak İçin Aranan Şartlar Nelerdir ?

  • Üniversitelerin finans veya işletme alanlarından mezun olmak
  • Bankada en az 7-8 yıl çalışanı olmak
  • Bankanın çalışılan şubesinde aktif olarak rol almak