Bankalar tarafından belirlenen maaş kartları ile bankamatiklerden para yatırma ve para çekme gibi işlemler gerçekleştirebileceğiniz gibi visa geçerli olan alışverişler içinde geçerlidir. Doğrudan banka hesabı ile orantılıdır ve içindeki limit kadar ödeme yapmaktadır. İçerisinde nakit bulunmayan kartlar ise visa alışverişlerinden faydalanamamaktadır.

Banka tarafından belirlenen kişiye özel maaş kartları ya da bankkartlar, ortalama olarak 7 iş günü içerisinde belirtilen ikametgah adresine teslim edilmektedir. Ancak bazı nedenlerden dolayı banka maaş kartı, başvuru yapılan banka şubesine geri gönderilebilir.

Banka Maaş Kartı Şubeye Neden Geri Gönderilir?
Banka maaş kartları müşteriye özel açıldığından dolayı, ikinci bir kişinin ele geçmemesi gibi güvenlik durumları ele alınır ve belirtilen adreste müşteri bulunamazsa aile yakınları dâhil ikinci bir kişiye banka maaş kartları iletilmez. Doğrudan başvuru yapılan banka şubesine geri gönderilir. Bu gibi durumlar oluşmamış ve iş günü geçmiş banka maaş kartları için bankanın müşteri temsilcisini arayarak, kart durumunuzu öğrenebilirsiniz.

Bazen belirtilen adreste değişiklik bulunabilmektedir. Bu gibi bulunan değişikliklerde ise müşteri temsilcisi tarafından ulaşılamayan banka maaş kartınız yine aynı şekilde başvuru yapılan banka şubesine iletilmektedir. Bir banka maaş kartının hazırlanarak gönderilmesi ortalama 3-7 iş günü gerekmektedir. İş gününü geçen ve ulaşmayan kartlar için başvuru yapılan banka şubesine gidilerek gerekli işlemleri başlatmanız gerekmektedir.

Banka Maaş Kartını Şubeden Almak
Banka maaş kartları iletilmek için belirtilen iş gününü geçmiş durumdaysa şubeye gidilerek teslim alınabilir. Belirtilen adreste sorun olduğu zaman şubeye geri gönderilen kartlar belirli bir süre bekletilir. Bankadan işlem sırası alarak, sıranız geldiğinde banko görevlisine gerekli durumu izah etmeniz gerekmektedir. Banko görevlisi TC kimlik numaranız ile sorgulama yaparak, kartınızı size şube içerisinde teslim edebilmektedir