Banka Kredi Notu Nasıl Yükselir?

Faturalı Telefon Hattına Kredi Nasıl Oluyor
Faturalı Telefon Hattına Kredi Nasıl Oluyor

Yüksek kredi notu ortalaması her zaman için daha kolay kredi onayı alınması anlamına geldiği için mümkün olduğunca kredi notunun en yüksek seviyede tutulması gerekmektedir. Peki, banka kredi notu nasıl yükselir?

Ödemelerinize Dikkat Edin!

Uzun vadede kredi notu ortalamasını etkileyen en önemli faktör kişinin borçlarını ödeme düzenidir. Borçların mutlaka son ödeme tarihi geçirilmeden yapılması, mümkün olduğunca borcun tamamının yatırılması gerekir. Örneğin kredi kartı borcu olan kişilerin kredi kartı ekstresi üzerinde yer alan toplam borcu yatırmaları ile kredi kartı asgari ödeme tutarı ödemelerini yapmaları dahi kredi notu ortalamasının farklılıklar göstermesine neden olmaktadır. Kredi borcu ve kredi kartı ödemelerinin yanı sıra banka hesabından otomatik ödeme talimatı veren kişilerin bu faturaların ödemelerini de asla atmamaları gerekir.

Mümkün Olduğunca Bankalar Üzerinden İşlem Yapın

Bankalar ile sık çalışmak ve sık sık bankacılık ürünlerini kullanmakta kredi notu ortalamasını yükselten önemli bir faktördür. Düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin bu nedenle bankadan vadesiz hesap açtırmak, bu hesaptan otomatik ödeme talimatı vermek ve bankamatik kartı ile alışveriş yapmak gibi bankacılık işlemlerini çok daha sık kullanmaları önerilmektedir.

Gereksiz Yere Kredi Kullanmayın 

Kullanılan her yeni kredi ve dolan her kredi kartı limiti kişinin kredi riski miktarının artması anlamına geldiği için kredi notu ortalaması otomatik olarak düşürülmektedir. Bu nedenle çok ihtiyaç duymadığınız kredileri kullanmaktan kaçınmanız, gereksiz taksitli alışverişler yaparak kredi notu limitinizi arttırmamak önemlidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Findeks İletişim

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.