Bankaların kredi notu uygulaması her geçen gün daha da yaygınlaşırken bu nedenle kredi notunun önemi de artmaktadır. Günümüzde bankadan kredi kullanmak isteyen kişilerin yanı sıra vadeli işlem yapmak isteyen kişilerin de kredi notu sorgulaması yapılmaktadır. Peki kolay onay almak isteyen kişiler için banka kredi notu kaç olmalı?

Kredi Notu Nedir?

Bankaların kullanıma sunduğu kredili ürünleri kullanım sıklığınız ve bu ürünleri ödeme düzeniniz gibi farklı kriterlerin değerlendirmesi sonucu elde edilen ortalamaya kredi notu adı verilmektedir. Findeks kredi notu sisteminin her geçen gün kullanım sıklığı artarken buna bağlı olarak önemi de artmaktadır.

Kredi Notum Kaç Olmalı?

Bankalardan kredi kullanmak isteyen kişilerin belirli bir kredi notu ortalamasına sahip olmaları gerekir. Kolay kredi kullanmak isteyen kişilerin kredi notu 1500 puan ve üzeri olmalıdır. Bu kredi notu aynı zamanda iyi kredi notu olarak kabul edilmektedir. Ancak bankalar az riskli kredi notu ortalaması olan Findeks kredi notu 1200 puan sınırına kadar kredi onayı verebilmektedir. Burada önemli olan düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin mutlaka kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi başvurusunda bulunmaya özen göstermesidir.