Banka Kara Listesinden Nasıl Çıkarım?

Borsa Ne İşe Yarar?

Ne yazık ki bankaların kara listesine girmek son derece kolay çıkmak ise son derece zordur. Borcunuzu ödememeniz ve borcunuzun yasal takip altına girmesi durumunda otomatik olarak isminiz kara listeye eklenir ki bu bir daha bankalardan bir daha kredi kartı alamayacağınız ve kredi kullanamayacağınız anlamına gelir. Bunun nedeni kara listeden çıkmak için yapacağınız tüm girişimlere rağmen bankaların adınızı kendi listelerinden silmememeleridir.

Yani kara listeden çıkmak için dilekçe yazsanız ve borcunuzu son kuruşuna kadar ödeseniz dahi bir kere kara listeye girdiniz mi bankalar üzerinize kırmızı çizgi çekmiş olurlar. Sizde bankadan kırmızı kalem yedim, ne zaman silinir diyorsanız ne yazık ki üzgünüz. Çünkü bir kere bankadan kırmızı kalem yemek bankanın sizi artık mimlediği anlamına gelir. Bunun nedeni bankaların yasal yaptırım güçlerinin azaltılmasıdır.

Yasal yollarla borcunu tahsil edemeyen bankalar bunun yerine borcunu ödemeyen kişilere çok ağır cezalar vererek diğer müşterilerinin borçlarını ödemelerini teşvik etmeye çalışmaktadır. Yani bu tıpkı okulun ilk günü çok konuşulan çocuğun cezalandırılarak sınıfın bütün bir yıl susturulmasına benzer. Banka kara listeye giren kişilere karşı son derece acımasızdır. Bu nedenle kara listedekilere kredi verilir ya da kara listedekilere kredi verilir şeklinde verilen tüm ilanlar asılsız ve kişiyi kandırmaya yöneliktir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kara Listeden Çıkmak İçin Ne Yapmalıyım?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.