Bankaların sunduğu bankacılık işlemlerinden yararlanmak isteyen kişilerin mutlaka banka hesabı açtırmaları gerekmektedir. Bankadan sadece kredi kullanmak isteyen kişilerin de bu kredinin ödemesini gerçekleştirmek için adlarına mutlaka bir banka hesabı açılmaktadır.

Sadece kredi kartı kullanmak isteyen kişilerin ise zorunlu hesap açtırma zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak banka yinede müşteri portföyünü genişletmek adına müşterisinin hesap açtırmasını talep edebilmektedir. Peki, banka hesabı nasıl açılır?

Banka Hesabı Açmak 

Aslında banka hesabı açtırmak son derece basit bir işlemdir. Bunun için tek yapmanız gereken kimlik belgeniz ile hesap açtırmak istediğiniz banka şubesini ziyaret etmektir. Hatta günümüzde Finansbank enpara ve cepteTEB gibi şubesiz bankacılık hizmeti sunan bankalar müşterilerinin istedikleri adresi ziyaret ederek hesap açma işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Şubeye Gitmeden Hesap Açma

Yani bankaya gitmeden hesap açtırmak bile artık günümüzde son derece basit bir işlemdir. Yine yatırım hesabı açmak, altın hesabı açmak ve vadeli hesap açmak gibi ek hesap işlemleri için internet şubesi kullanıcıları kendi işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Bunun için internet şubesi şifresi ve kimlik numaranız ile hesabınıza giriş yaptıktan sonra hesaplar bölümünden yeni hesap aç linkini tıklamanız durumunda hesap açma işleminizi tamamlamanız mümkündür.