Günümüzde bankaların sunduğu kredili ürünleri kullanan kişilerin sayıları her geçen gün büyük bir hızla artmaya devam ederken özellikle de ihtiyaç kredisi kullanım oranları dikkat çekmektedir. Pek çok avantaj sağlayan kredi kartı artık alışverişlerde nerede ise nakit paradan daha fazla kullanılırken duyulan her acil nakit para ihtiyacında da bankalardan kredi kullanmak tercih edilmektedir

Kredi Kullanmak İstiyorum 

İhtiyaç kredisi paketlerinden yararlanmak isteyen kişilerin bankalara ihtiyaç kredisi başvurusu yapmaları yeterlidir Zaten bankalar ihtiyaç kredisi başvuru formu doldurmak isteyen müşterilerin farklı pek çok seçenek sunarken özelliklede internetten kredi başvurusu için sosyal medya hesaplarını bile kullanmaya izin vermektedir.

Örneğin Denizbank facebook kredisi ile normalde şubelerden uygulanan ihtiyaç kredisi faiz oranlarından çok daha düşük oranlarda kredi kullanımına izin verilmektedir. Online kredi başvurusu yanı sıra SMS kredi başvurusu ve banka şubelerinden de kredi başvurusunda bulunma imkanı sunulmaktadır.

Kredi Kartı Almak 

Yasal olarak 18 yaşını dolduran ve belgelenebilir aylık geliri olan herkes kredi kartı başvuru formu doldurma hakkına sahiptir. Ancak kişinin düşük kredi notu ortalaması olması ya da bozuk kredi sicili bulunması gibi durumlarda kredi kartı almasına izin verilmez.

Yine aylık düzenli gelire sahip olmayan ya da bu geliri belgeleyemeyen kişilerin kredi kartı almaları mümkün değildir. Bu nedenle bankalar ev hanımlarına kredi kartı vermediği gibi öğrencilere kredi kartı verilmesi ya da çalışmayana kredi kartı verilmesi söz konusu olmamaktadır.