Bankadan kredi kullanmak isteyen kişilerin kredi onayı alabilmeleri için kredi başvurusu esnasında bazı kriterlere dikkat etmeleri gerekir. Aslında kredi başvuru formu doldurulurken kişinin kredi onayı alıp alamayacağı bellidir.

Bankadan Kredi Çekmek 

Acil nakit para ihtiyaçları için kullanılan kredi çekme yöntemleri kolay ve risksiz şekilde borçlanmayı sağlaması açısından tercih edilmektedir. Bankadan kredi kullanmak isteyen kişilerin kredi başvuru formu doldurmaları yeterlidir. Ancak banka doldurulan kredi başvurusunu onaylamama hakkına sahiptir.

Bankadan Kredi Alabilir Miyim?

18 yaşını dolduran ve aylık belgelenebilir gelire sahip olarak düzenli bir işte çalışan herkes bankadan kredi kullanmak için başvuruda bulunma hakkına sahiptir. Ancak kişinin yaptığı bu başvuruda kredi onayı alıp almayacağı belirli kriterlere göre değerlendirilmektedir.

  • Findeks kredi notu ortalaması 1300 puan ve üzerinde olmalıdır. Düşük kredi notuna kredi veren bankalar bulunmakla beraber yine de riskli kredi notu ortalaması olan kişilerin kredi kullanmaları son derece zordur.
  • Düşük kredi notu ortalamasına sahip olan kişilerin normal ihtiyaç kredisi paketlerinin yerine ipotekli ihtiyaç kredisi kullanmanız mümkündür.
  • Aylık belgelenebilir gelire sahipseniz ve düzenli olarak kesintisiz bir şekilde 6 aylık sigortalı çalışma süresine sahipseniz kredi başvuru formu doldurabilirsiniz.
  • Kredi notu 1500 puan ve üzerinde ise kefilsiz formalitesiz kredi kullanımına izin verilir. Bunun altında kalan kredi notu ortalaması için ise yüksek gelir belgesi ya da ipotekli kredi başvurusunda bulunulması önerilmektedir.