Bana Kredi Çıkmaz Deme

Bankalardan kredi kullanmak isteyen kişilerin belirli kriterleri taşımaları gerekmektedir. Sürekli olarak kredi reddi sorunu ile uğraşmak zorunda kalan kişiler “bana kredi çıkmıyor” şikayetinde bulunurken bankaların bu konuda uyguladıkları belirli bir prosedür bulunmaktadır.

Bana Kredi Çıkmaz 

Kredi kullanmak istiyorum diyor ancak bir türlü bankadan kredi onayı almayı başaramıyorsanız bu durumda bazı şeyleri baştan değerlendirmeniz gerekir. Bana kredi çıkmaz deme sloganını uygulayarak sizde kredi onayı alabilirsiniz. İşte kredi onayı almak için yapmanız gerekenler:

  •  Kredi başvuru formu doldurmadan öne kredi notu sorgulaması yapın.
  • Kredi notu ortalamasına göre kredi tutarı belirleyin. Belirlediğiniz kredi tutarının mutlaka aylık belgelenebilir geliriniz ile örtüştüğünden emin olun.
  • Maaşa göre kredi hesaplaması yapın ve kullanmak istediğiniz kredi tutarının aylık ödemesinin belgelenebilir aylık gelir tutarınızın yarısını aşmamasına dikkat edin. Yani aylık maaşınız bin 500 lira ise aylık ödemesi en fazla 750 liraya kadar olan tutarlar için kredi başvurusunda bulunun.
  • Kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi başvuru formu doldurun. Düşük kredi notuna kredi kampanyası düzenleyen bankaları tercih edin.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.