Düşük kredi notu ya da kara listede olmak gibi pek çok nedene bağlı olarak pek çok kişi kredi onayı alamamaktadır. Bu konuda pek çok kişi umutsuzluğa düşmekte ve “bana kredi çıkmaz” diyerek kredi başvurusunda dahi bulunmamaktadır. Peki, kolay kredi onayı almak isteyen kişilerin nelere dikkat etmesi gerekir?

Kolay Kredi Veren Bankalar

Kredi notunun düşük olması durumunda kişinin dikkat etmesi gereken en önemli nokta en kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi başvurusunda bulunmaktır. Bu bankalar daha yüksek ihtiyaç kredisi faiz oranları uyguladığı için genelde daha kolay kredi onayı vermektedir.

Bana Kredi Çıkmaz Deme, Başvurunu Yap!

Bana Kredi Çıkmaz Deme, Başvurunu Yap!

Bu nedenle kredi reddi kararı alacağını düşünen kişilerin kredi başvurusu için kolay kredi veren bankaları tercih etmeleri gerekir. Özellikle de Aktif Bank N Kola kredi paketi gibi kredi notu düşük olanlara kredi verilmesi için özenle geliştirilen kredi paketleri denenmelidir.

Kredi Notunu Yükseltme Teknikleri 

Kredi notunu yükseltmek için uygulanabilecek farklı pek çok yöntem bulunmaktadır. Bunların sayesinde kredi notu 1200 ve üzerine çıkarılabilirse düşük kredi tutarları için kredi onayı alınabilmektedir. Burada önemli olan kişinin kredi notu ile orantılı bir kredi tutarı için başvuruda bulunmasıdır. Kredi notunun düşük olması durumunda kişi daha düşük tutarlar için kredi başvurusunda bulunmalıdır. Yine maaşa göre kredi hesaplaması da yapılmalı tüm bunlara bir bütünlük içinde uyularak kredi başvurusunda bulunulmalıdır.