Bana Kredi Çıkar Mı?

Borsa Ne İşe Yarar?

Her türlü nakit ihtiyacı için bankalar müşterilerinin kredi kullanımına olanak sağlanmaktadır. Yine ev sahibi olmak isteyen kişilere konut kredisi kampanyaları, kredi ile araba almak isteyen kişilere ise taşıt kredisi kampanyaları sunulmaktadır. Ancak bankalardan kredi kullanmak isteyen kişilerin bazı kriterleri taşımaları gerekir.

Bankadan Kredi Çekmek 

Yasal olarak 18 yaşını dolduran ve aylık düzenli bir gelire sahip olan herkesin bankadan kredi başvurusunda bulunmaya hakkı vardır. Ancak bankanın da yapılan kredi başvurusunu reddetme hakkı bulunur. Bankaların en çok gelir elde ettikleri kalemleri kullandırdıkları kredilerden elde ettikleri faiz gelirleri olup bu nedenle ilgili kriterleri taşıyan herkesin kredi başvurusunu kabul etme konusunda bankalar isteklidir.

Kimler Kredi Çekebilir?

Düzenli aylık gelire sahip olan ve bu geliri belgeleyebilen, sigortalı olarak çalışan kişilerde en az 4 aydır (bazı bankalar 6 ay olmasını istemektedir) aralıksız aynı iş yerinde çalışan, kredi notu ortalaması kullanmak istediği kredi tutarını karşılayan kişilerin kredi kullanımına izin verilmektedir.

Kimler Kredi Kullanamaz?

Daha önce bankalara olan borcunu ödemediği gerekçesi ile adı kara liste adı verilen listeye giren kişiler, düşük kredi notu ortalaması olanlar, çalışmayanlar ve 18 yaşını doldurmayan kişiler kredi kullanamazlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.