Aynı bankadan 2 kredi almak bazı şartları taşıyorsanız mümkündür. Birde çekilen kredi türleri de önemlidir. Yani örnek vermek gerekirse A bankasından konut kredisi kullanan bir kişi daha sonra bu krediyi ödemekte zorluk yaşarsa ya da kredi kullanarak eşyalarını yenilemek isterse yine A bankasından ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilir.

Ya da aynı bankadan ikinci krediyi kullanmak isteyen kişi daha önce ihtiyaç kredisi kullanmışsa yine ihtiyaç kredisi başvuru formu doldurabilir. Yani aynı bankaya ikinci ya da üçüncü kez ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunulmasının hiçbir sakıncası yoktur. Ancak burada bilinmesi gereken önemli konu bankanın bu kredi başvurusunu kabul etmeme hakkının bulunduğudur. Bankanın kredi red nedenleri arasında ilk sırayı kişinin kredi notunun düşük olması alır.

Siz daha önce kullandığınız kredinin ödemesini düzenli olarak yapıyorsanız yani borcunuzu şimdiye kadar hiç aksatmadan ödediyseniz ve aylık gelir ortalamanız da çekeceğiniz ikinci krediyi de ödemeye yetiyorsa bu durumda bankadan ikinci kredi onayı almanız son derece kolaydır ve banka kredi başvurunuzu aynı gün onaylayarak kredi kullandırım işlemlerinizi sonlandıracaktır.

Fakat siz daha önce kullandığınız kredinin ödemelerini hep gecikmeye düşerek gerçekleştirdiyseniz ya da asgari ücret ile çalışıyor gözüküyorsanız bu durumda banka kredi başvurusunu büyük ihtimalle kabul etmeyebilir. Aylık gelir ortalaması ile kredi onayı yakından ilgilidir. Aylık geliri bin 500 lira olan bir kişi en fazla aylık ödemesi 750 liraya kadar olan kredi başvuruları için onay alabilir. Ama kişinin kefil ya da teminat göstermesi veya da aylık hane geliri miktarını arttırabilmesi veyahut da kredi notu ortalamasının çok yüksek olması gibi durumlarda kredi onayı almaları mümkündür.