Kredi kullanmak isteyen kişilerin bankalardan kredi onayı almaları belirli kriterlere sahiptir. Bu kriterleri taşıyan kişilerin bankalardan kredi kullanmak için yapacakları başvurular kabul edilir. Burada önemli olan kişinin kredi limiti tutarını belirleyerek buna uygun olan bir rakam için başvuruda bulunmaktır. Yani önemli olan kredi sayısı değil kredi tutarıdır.

Aynı Anda 2 Kredi Alınabilir Mi?

Aynı anda farklı bankalardan kredi kullanılması mümkün olurken burada önemli olan kişinin toplam kredi riski tutarıdır. Özellikle de maaşa göre kredi hesaplaması yapılması gerekir. Bankalar genelde maaşın yarısını geçmeyecek şekilde kredi başvurularını onaylamakta olup bu tutara gelene kadar dilediğiniz sayıda kredi kullanmanız mümkündür.

Aynı Anda 2 Konut Kredisi 

Devam eden konut kredisi bulunan kişilerin ikinci konut kredisi onayı almaları mümkündür. Zaten konut kredileri ipotekli krediler olduğu için bankalar kredi notu ortalaması yeterli olan kişilere maaşlarının da krediyi ödemeye yetmesi durumunda çok daha kolay bir şekilde kredi onayı verebilmektedir. Yine konut kredilerinde kişinin gelirinin yanı sıra aynı hanede yaşayan kişilerin toplam gelirleri temel alındığı için kredi onayı alınması daha kolay olmaktadır.