Ayın Enparalısı olup olmadığını nasıl öğreneceğinizi bilmiyor musunuz? Ayın Enparalısı olmak ve ayın Enparalısı olup olmadığınızı öğrenmek kolaydır. Bunu nasıl anlayacağınızı öğrenmek için yazımızı okuyun.

Ayın Enparalısı olmak zannettiğiniz kadar zor değildir. Ayın Enparalısı olmak için yapmanız gereken bazı işlemler vardır. Bu işlemleri yaptığınız zaman ayın Enparalısı olursunuz. Ayın Enparalısı olduğunuzda Enpara tarafından sunulan pek çok avantajdan ve fırsattan yararlanırsınız. Üstelik Enpara belirli zamanlarda belirli e-ticaret sitelerinden yaptığınız alışverişlerin bir kısmını Ayın Enparalılarına iade etmektedir. Bu da Enparalı müşterileri mutlu etmektedir.

Ayın Enparalısı olduğunuzu Enpara mobil uygulamasına girdiğinizde anlayabilirsiniz. Bunun için mobil uygulamanın ana ekranında çıkan turuncu renkli Ayın Enparalısı simgesine dokunmanız yeterlidir. Gelen ekranda eğer Ayın Enparalısı olduysanız Tebrikler! “Ayın Enparalısı” oldunuz 🙂 şeklinde bir ifade görürsünüz. Bu ifadenin üstünde 5 adet turuncu ve içi dolu yuvarlak simge vardır. Bu da ayın Enparalısı olmak için belirtilen yedi işlemden en az beşini gerçekleştirdiğinizi gösterir.

Ayın Enparalısı Olmak İçin Ne Yapmalı?

Enpara şubesiz bankacılık hizmeti, size 7 adet işlem verir ve ayın Enparalısı olmak için bunlardan en az beşini gerçekleştirmenizi ister. Bu işlemler hesaplara en az 100 TL’lik para girişi, en az 100 TL’lik para transferi, en az 100 TL’lik kredi kartı borcu ödeme, en az bir adet fatura ödeme, en az bir adet cep telefonu TL yükleme, en az bir adet ATM’den para çekme ve en az bir defa Encard ile harcama işlemleridir.

Vadesiz TL hesabınız varsa Encard’ınız da vardır. Bu kartınızla bir marketten ya da bir e-ticaret sitesinden harcama yaptığınız zaman kartınızı kullanmış olursunuz. Eğer Enpara hesabınızı sık sık kullanıyorsanız yani kullandığınız ana hesap buysa vadesiz hesabınızda yaptığınız pek çok işlemin ücretsiz olduğunu da bilirsiniz.

ATM’den Ayda Bir Kere Ücretsiz Para Çekme İmkânı

Enpara hesabınızdan mobil şubeyi ya da internet şubesini kullanarak yaptığınız fatura ödeme, havale, EFT işlemleri, TL yükleme işlemleri, kredi kartı borcu ödeme işlemleri ücretsizdir. Ayrıca ayda bir kere QNB Finansbank dışında bir ortak ATM’den para çekme işleminizden ücret alınmaz. Enpara bu para çekme hakkınızı çok soğuk kış aylarında ve çok sıcak yaz aylarında ayda üç kereye çıkarabilmektedir. Bu yüzden eğer Enpara vadesiz TL hesabınızı sık sık kullanıyorsanız  kolayca ayın Enparalısı olabilirsiniz.

Ayın Enparalısı olduğunuzu mobil şubenin anasayfasına bakarak anlayabildiğinizi belirttik. Ayın Enparalısı olduğunuz zaman pek çok fırsattan ve avantajdan yararlanmanız mümkündür. Bunların başında birikim hesabınıza yapılan + yüzde 1 ek faiz oranı gelmektedir. Ayrıca müzik ve eğlence harcamalarınızı da %20 indirimli yaparsınız.

İndirimler 30 Haziran 2017’ye kadar Netflix, iTunes, AppStore, Google Play, Windows Store, Apple Music ve Deezer’dan yapacağınız alışverişlerde geçerli olmaktadır. Bunun için Enpara hesabınızla harcama yaptığınız aydan sonra gelen ayın ilk on günü içinde yaptığınız toplam harcamanın yüzde 20’si iade edilir. En fazla 50 TL iade yapılmaktadır.