Ayın Enparalısı Nasıl Olunur?

Ayın Enparalısı olmak oldukça avantajlıdır. Ayın Enparalısı olduğunuzda Enpara tarafından sunulan pek çok kampanyadan ve fırsattan yararlanabilirsiniz. Ayın Enparalısı olmak için neler yapmanız gerektiğini öğrenmek istiyorsanız yazımızı okuyun.

Enpara, QNB Finansbank tarafından verilen bir şubesiz bankacılık hizmetidir. Bu hizmet, ortaya çıktığından bu yana gerçekleştirdiği kampanyalarla ve müşterilerine sunduğu fırsatlarla çok sayıda insanın ilgilendiği bir şubesiz bankacılık hizmeti olmayı başardı. Özellikle müşterilerinin gerçekleştirdiği havale ve EFT işlemlerinden ücret almaması, birikim hesaplarına yüksek faiz uygulaması ve işlemleri evden çıkmadan gerçekleştirmeyi sağlaması ile Enpara müşteri sayısını artırdı.

Diğer bankalar da geleceğin bankacılık hizmeti olarak şubesiz bankacılığın öne çıktığının farkındalar ve bu farkındalığın bir sonucu olarak şubesiz bankacılık ürünlerini müşterilere sunmaktalar. Yapı Kredi Nuvo, Kuveyt Türk Senin Bankan, CEPTETEB ve benzeri şubesiz bankacılık ürünleri hayatımıza girmeye başladı. Böylece rekabet de kızıştı.

Bankalar birbirlerinin uyguladığı fırsatların ve kampanyaların benzerini yapmaya başladılar. Ancak Enpara’nın sunduğu avantajların bazıları diğer şubesiz bankacılık ürünlerinde bulunmamakta. Bunlardan biri de Ayın Enparalısı olma avantajı olarak öne çıkmakta. Ayın Enparalısı olmak aslında hiç zor değil. Ayın Enparalısı olmak için hangi işlemleri gerçekleştirmeniz gerektiğini öğrenmek istiyorsanız ayrıca Ayın Enparalısı olduğunuzda hangi fırsatlardan yararlanabileceğinizi de bilmek istiyorsanız yazımızın devamını okuyun.

Ayın Enparalısı Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Enpara müşterisi iseniz ve bir vadesiz TL hesabınız varsa Ayın Enparalısı olmanız zor değildir. Ancak bir ay içinde gerçekleştirmeniz gereken bazı işlemler vardır. Enpara size bir işlem listesi verir ve sizden bu listedeki işlemlerin en az beşini bir ay içinde gerçekleştirmenizi ister. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

  • Hesabınıza en az 100 TL’lik para girişi
  • En az 100 TL’lik para transferi
  • En az 100 TL’lik kredi kartı borcu ödeme
  • En az bir fatura ödeme, en az bir adet cep telefonu TL yükleme
  • En az bir adet ATM’den para çekme
  • En az bir kez Encard ile harcama yapma işlemleridir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Halkbank Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Eğer Encard’ınız varsa ve bununla harcama yapıyorsanız, ATM’den para yatırıp çekiyorsanız, fatura ödeme işlemlerinizi Enpara uygulamasından yapıyorsanız ki bunların tümü ücretsiz işlemlerdir, o zaman Ayın Enparalısı olmanız oldukça kolaydır. Ayın Enparalısı olduğunuzda birikim hesaplarınıza standart faiz oranına ek olarak yüzde 1 faiz uygulanır.

Netflix, iTunes, AppStore, Google Play, Windows Store, Apple Music ve Deezer üzerinden Encard’ınızla yapacağınız alışverişlerinizin yüzde 20’si harcama yaptığınız aydan sonra gelen ayın ilk on günü içinde hesabınıza iade edilir. Enpara kullanan biriyseniz 2016 yılında bu müzik ve eğlence harcamalarınızın yüzde 50’sinin iade edildiğine tanık olmuşsunuzdur.

Enpara müzik ve eğlence harcamalarının yüzde 50’sinin iade edilmesi kampanyasını 2017 yılında ancak yüzde 20 iade ile sürdürebilmekte ve kullanıcılarından da bu konuda olumsuz tepkiler almakta. Ayın Enparalısı olsanız da olmasanız da ayda bir kere başka ATM’lerden ücretsiz para çekebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.