Avans hesap, hesabınızda yeteri kadar paranız olmadığında kullanabileceğiniz size avans veren bir hesap türüdür. Avans hesap hakkında detaylı bilgi almak için yazımızı okuyun.

Avans hesap, ihtiyacınız olduğunda size borç para veren bir hesap türüdür. Bu hesap, size verdiği borç parayı sizden faiziyle geri alır. Bu hesap nakit paraya ihtiyacınız olduğunda size borç veren bir arkadaşınız gibidir. Fakat bu arkadaşınız sizden kullandığınız tutar ve gün için faiz alır. Yani sadece kendi kaybını ve çıkarını düşünür.

Avans hesaptan para çekmeyi az tutarda ve kısa süreli kredi almak gibi düşünebilirsiniz. Çünkü borç aldığınız tutar için ve gün için faiz ödersiniz. Yani örnek verdiğimiz arkadaşınız aslında size borç verirken bu borcu faiziyle geri almaktadır. Bu arkadaş faiz istese de ihtiyacınız olduğu anda sizin borç talebinizi asla geri çevirmez. İşte avans hesap budur. Avans hesap, Garanti Bankası tarafından verilen bir hizmettir.

Garanti Bankası Avans Hesap

Avans hesap başvurusu yapmak ve hesap açmak oldukça kolaydır. Bu hesabı kullanmanın zor olan kısmı avans alma alışkanlığı edinmektir. Çünkü bu hesap size avans verirken bu parayı sanki hesabınızda sizin nakit paranız varmış gibi göstermektedir. Aslına bakarsanız tüketim dünyası genellikle bu özellikleri taşımaktadır.

Tüketim dünyası size aslında çok ihtiyacınızın olmadığı yani sizin hayatınızda elzem olmayan şeyleri sanki sizin onlara ihtiyacınız varmış gibi göstermektedir. Bu da sizi tüketime alıştırmaktadır. Evet, avans hesap sahip olduğu özelliklerle nakit paraya çok ihtiyaç duyduğunuz anda kullanabileceğiniz avantajlı bir hesap türüdür.

Aldığınız avansı sadece çok ihtiyacınızın olduğu ve hiç kimseden borç alamadığınız zamanlarda almanız gerekir. Çünkü dediğimiz gibi, bu arkadaşınız sizden borç verdiği parayı faiziyle geri almaktadır.

Garanti Bankası Avans Hesap açmak için Garanti İnternet üzerinden işlem yaparak hesap açmanız mümkündür. Bunun için Başvurular kısmına girerek Kredi ve Avans Hesap basamaklarını izlemelisiniz. Avans Hesap açılışı ayrıca Garanti Cep uygulamasından da yapılmaktadır. Bunun için Bankacılık İşlemleri kısmından Başvurular, Kredi ve yine Avans Hesap Başvurusu basamaklarından hesabınızı açabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için şubeye gitmenize gerek yoktur.