ATM’ye Dokunmadan Para Çekme Teknolojisi

Yapı Kredi ATM’ye dokunmadan para çekmenizi sağlıyor. Bu teknoloji sayesinde ATM’ye hiç dokunmadan ve sadece akıllı telefonunuzdaki Yapı Kredi Mobil uygulamasıyla para çekmeniz mümkün. ATM’ye dokunmadan nasıl para çekebileceğinizi öğrenmek için yazımızı okuyun.

Yapı Kredi müşterilerinin para çekme işlemini hızlandırıyor ve kolaylaştırıyor. Bunun için sadece ATM’nin önüne gelmeniz ve akıllı telefonunuzda yüklü Yapı Kredi Mobil uygulamasını kullanmanız yeterli. Üstelik ATM’nin tuşlarına basmanıza da gerek yok. Yapı Kredi müşterilerinin yararlandığı bu uygulamanın ayrıtılarını öğrenmek için yazımızın devamını okuyun.

Teknoloji geliştikçe yapabildiğimiz işlemler çeşitlenirken yaptığımız işlemlerin hızı da artıyor ve süresi kısalıyor. Bankalar teknolojinin sunduğu tüm nimetlerden mutlaka yararlanıyor. QR kod okuma, şifre girme, akıllı telefon uygulamaları kullanma, bilgisayarda internet bankacılığı şubesinden işlem yapma, göz okuma teknolojisi, parmak izinden tanıma ve bunlar gibi daha pek çok teknoloji bankacılık işlemleri yaptığımız sırada hayatımıza giriyor.

Bazı teknolojilerle bankacılık işlemlerimizi yaparken tanışıyoruz. Aslına bakarsanız bankaların teknolojileri bizimle tanıştırması pek çok açıdan gerekli Çünkü bankalar teknolojiyi takip etmek ve onunla ilerlemek zorundalar. Teknolojileri bankacılık hizmetiyle birleştirerek bize sunmak zorundalar. Bankaların teknolojilerin gerisinde kalmaları pek çok güvenlik açığını ortaya çıkaracağı gibi müşterilerin bilgilerini gizli tutamama sorununu beraberinde getirebilir. Hatta bankaların dolandırıcıların ve hırsızların taktiklerini ve yöntemlerini bilmesi de gereklidir.

Dolandırıcılara Karşı Koruma Kalkanı

Dolandırıcıların da yeni teknolojik gelişmelerden yararlandıkları düşünüldüğünde bankaların işlerinin ne kadar zor olduğu anlaşılacaktır. Yapı Kredi de teknolojiyi yakından takip ederek yenilikleri müşterilerine sunan bir banka olarak öne çıkıyor. Son olarak mobil uygulamasına göz okuma teknolojisini getiren banka şimdi de Yapı Kredi Mobil uygulamasıyla ATM’ye dokunmadan para çekme imkânı sağlıyor. Bunun için QR kod okutmanız yeterli oluyor. Bu işlemi nasıl yapacağınızı yazımızın devamında bulacaksınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   50 Bin Lira Hibe 100 Bin Lira Faizsiz Kredi Hakkında Bilgiler

Yapı Kredi müşterisi iseniz ve akıllı telefonunuzda Yapı Kredi Mobil uygulaması varsa Yapı Kredi ATM’lerinden sadece QR kodunuz ile para çekebilirsiniz. Bunun için şu adımları izleyin:

  • ATM’nin önüne geldiğinizde Yapı Kredi Mobil uygulamasına giriş yapın ve ana sayfada karşınıza gelen Para Çek butonuna dokunun.
  • Bunu yaptığınızda karşınıza para çekmek istediğiniz hesap ve tutar seçenekleri gelecektir. Bu seçeneklerden tercihlerinizi belirleyin.
  • Daha sonra mobil şube ekranınızda karşınıza gelen QR kodu ATM üzerindeki ekrana iyice yaklaştırmalı ve ekrana mümkün olduğunca yakın tutmalısınız.
  • Eğer çok gölge ya da çok güneş varsa bu durumda ekrana QR kodu okutmakta zorlanabilirsiniz.
  • Bu yüzden olabildiğince yeterli ışık alan bir ATM’de olmanız iyi olacaktır.

Yapı Kredi Mobil uygulaması sayesinde QR kodunuzla ATM’den para çektiğinizde mobil uygulamanızda Seçimi Hatırla seçeneğini tercih ederek daha sonraki para çekme işlemlerinizde çok daha kısa sürede para çekmeniz mümkündür. Bu sayede ATM önünde vakit kaybetmezsiniz. Ancak bu durumda mobil uygulama şifrenizi çok daha güvenli hâle getirmeli ve uygulamanıza şifre eklemelisiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.