Şubelerden yapabileceğiniz her işlemi yapmanıza imkân tanıyan bankamatikler, yurdun dört bir yanında farklı bankalar tarafından hizmete sokulmaktadır. İnsanlar bu makinelerden anlık olarak sürekli faydalanabilmektedir. Her ne kadar bu cihazlar teknolojinin önemli ürünlerinden birisi olsa da, zaman zaman çeşitli teknik arızalar yaşanabilmektedir. Bunların en başında da bankamatiğin kartları yutmasıdır.

Şubeye Bağlı Bankamatikler
Bazı bankamatikler direkt olarak şubelerin yanında ve şubelere bağlı bir şekilde çalışırken, bazı bankamatikler de şubelerden bağımsız bir şekilde ayrı bir bölgede hizmet vermektedir. Bu durumda öncelikle kartınızı yutan bankamatik, şubenin yanında ise direkt olarak şubeye başvurmanız gerekmektedir.

Atm Bankamatik Kredi Kartımı Yuttu Ne Yapmalıyım ?

Atm Bankamatik Kredi Kartımı Yuttu Ne Yapmalıyım ?

Şubeye nüfus cüzdanınız ile başvurup kimliğinizi doğrulatarak kartınızı bankamatikten geri alabilirsiniz. Ancak kartınızın yutulduğu esnada şubeler kapalı ise bu durumda kartınızı alabilmek için bankanın açık olduğu bir günü beklemek zorundasınız. Bu esnada ise dilerseniz müşteri temsilcisi ile iletişime geçebilir ve gerekli bilgilendirmeyi yapabilirsiniz.

Şubeden Ayrı Bankamatikler
Kartınızı yutan bankamatik şubeye bağlı ise, yaşayacağınız sorun daha kısa süreli olmaktadır. Banka görevlisine durumu ilettiğiniz anda kartınız size takdim edilmektedir. Ancak bazı bankamatikler ise şubelerden ayrı bölgelerdedir. Bu durumlarda öncelikle yapmanız gereken şey, müşteri temsilcisi ile irtibata geçmek olacaktır. Müşteri temsilcisine kimliğinizi doğrulatarak durumu bilgilendirmeniz gerekecektir. Müşteri temsilcisi ise gerekli yönlendirmeleri yaparak, yetkili kişileri bankamatiğe yönlendirecektir.

Atm Bankamatik Kredi Kartımı Yuttu Ne Yapmalıyım ?

Atm Bankamatik Kredi Kartımı Yuttu Ne Yapmalıyım ?

Bankamatik görevlileri bölgeye ulaşıp, kartınızı size takdim edecektir. Elbette bu aşamada yine kimliğinizi doğrulamanız gerekmektedir. Ancak şubeden ayrı olan bankamatiklerden kartınızı alabilmek zaman zaman uzun sürebilmektedir. Özellikle kartınız hafta sonuna denk gelen bir günde bankamatik tarafından yutulduysa, bu durumda kartınızı alabilmek için 1-2 gün beklemeniz gerekebilir. Zira yetkililer hafta sonu hizmet vermediği için, kartınızı ancak hafta içi sizlere geri verebileceklerdir