Bankalar kredi başvurularında verilen krediyi geri alabilmek için gelir seviyenize bakarlar. Eğer ki gelir seviyeniz yüksek ise sizlere daha fazla kredi verebilirler. Fakat ülkemizde 14 milyon civarında askeri ücretle çalışan insanlar vardır. Bu durumda askeri ücret ile kredi çekme durumlarında da bankaların sizlere vereceği kredi tutarı da sınırlı seviye de olacaktır. Ev almak isteyen ya da araba almak isteyen askeri ücret ile geçinen birisine bu miktarda kredi veren bankalar oldukça azdır. Ama bazı durumları belirtmeniz halinde kredi çekme imkânınız olacaktır.

Askeri ücretle kredi çekmek için neler yapılmalıdır?

Yatırım yapmak istiyorsunuz ya da ev, araba gibi eşyalar almak istiyorsunuz. Ama çekebileceğiniz kredi sınırlı. Bu durumda çekebileceğiniz krediyi artırabilmek için düzenli olarak kazandığınız ek gelirinizi belgelemeniz gerekecektir. Ev kirası, mağaza kirası vb gibi ek gelir sağlayacak durumunuz varsa bunları belgelediğiniz takdirde kredi çekme tutarı biraz daha yükselecektir. Bu durumda eğer ki kendi eviniz varsa ve daha fazla kredi çekmek istiyorsanız yakın bir tanıdığınıza evrak üzerinde evinizi kiralayabilir ve düzenli olarak bankadan yatırılıyor gibi de gösterebilirsiniz.

Yapabileceğiniz başka bir yol ise ipotek altına verebileceğiniz bir gayrimenkul olacaktır. Askeri ücretle kredi çekmek isteyen kimse kendi üzerine kayıtlı evini ya da başka bir malını ipotek altına verebilir ve bankadan daha fazla kredi çekebilir. Yine bu konuda kredisi yüksek olan bir tanıdığınızın sizlere kefil olmasını da sağlayabilirsiniz. Bu durumlarda bankalar sizlere daha fazla kredi vereceklerdir.

Bankaların her türlü kredi çekiminde inceleyeceği nokta kredi notunuzdur. Askeri ücretle çalışmanız sizlerin kredi notunuzu etkilemeyecektir. Küçükte olsa günümüzde tüm insanlar kredi kartı kullanmaktadır. Eğer ki ödemelerinizi düzenli yapıyorsanız ve güvenli bir müşteri iseniz kredi notunuz yüksek olacaktır. Bu durumda da bankaların sizlere olan güvenini artıracaktır. Kredi notunuz yüksek ise bankalara kredi başvurusunda bulunmanız durumunda kredi notunuzun yüksek olması sizlere kolaylık sağlayacaktır.

Yapabileceğiniz başka bir işlem ise eğer ki herhangi bir miras alacaksanız mirastaki hakkınızı kendi üstünüze yapmak olacaktır. Ve bu mirası çekeceğiniz krediye karşı ipotek göstermeniz bankalar tarafından olumlu değerlendirilecektir. Bu işlemleri yaparak askeri ücretle kredi çekme imkânlarını genişletebilirsiniz.