Askere Gidenlerin Kredi Borcu / Kredi Kartı Borcu

Borsa Ne İşe Yarar?

Askere gitmek için geri sayımda bulunan kişilerin merak ettikleri konulardan biride bankalara olan borçlarının ne olacağı konusudur. Peki, askere gidenlerin kredi borcu ve askere gidenlerin kredi kartı borcu ne olur?

Bankaya Kredi Borcum Var Askere Gidiyorum 

Bankalara borcu olmasına rağmen askere gitmesi gereken kişilerin ne yazık ki otomatik olarak borçlarının dondurulması gibi bir uygulama söz konusu değildir. Böyle bir hakta yasal olarak sunulmamaktadır. Yani askere gidiyorum diyen kişinin borçlu olduğu bankaya başvuruda bulunarak borcun dondurulması için talepte bulunması mümkün olurken bankanın bu talebi olumsuz ya da olumlu sonuçlaması tamamen kendi inisiyatifindedir.

Kredi Borcu Dondurulur Mu?

Kredi borcunun dondurulması çok sık yapılan bir işlem olmamakla beraber böyle bir hizmetten yararlanmak mümkündür. Ancak bankalar genelde kredi alacaklarından vazgeçmeyi ya da uzun bir süre alacağını beklemek yerine dava açmayı tercih etmektedirler. Askerin kredi borcu veya da kredi kartı borcu bulunuyorsa bu durumda banka kredi dondurma işlemini yapmadan alacak tahsilatı için yasal haklarını kullanmayı tercih edebilir. Bu durumda askerde olan kişinin ailesi ile ortak kullandığı ev ya da hesaplara haciz getirilmesi gibi yaptırımlar uygulanabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kredi Borcu Yasal Takip Süresi

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.