Artı Para Nasıl Alınır?

Akbank 3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Kampanyası 2018
Akbank 3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Kampanyası 2018

Artı Para Akbank tarafından müşterilere sunulan bir kredi gibidir. Artı Para kredili mevduat hesaplarından çektiğiniz nakit para gibi bir kredidir. Artı Para almak istiyorsanız ne yapmanız gerektiğini öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Zaman zaman acil nakit paraya ihtiyaç duyabiliyoruz. Üstelik başımıza hiç beklemediğimiz anlarda olumsuz şeyler gelebiliyor. Bunlar bir kaza, sağlık sorunu, hastalık, vefat ve benzeri olaylar olabiliyor. Bu gibi durumlarda yakınlarımızdan borç para alamayabiliyoruz. Yani kimseden borç isteyemeyebiliyoruz. İşte bu gibi durumlarda kredili mevduat hesabının verdiği nakit para gibi ya da artı para gibi krediler çok işimize yarıyor.

Hesabımızda hiç nakit para kalmadığı zaman bu kredileri kısa süreli olarak kullanmak zorunda kalabiliyoruz. Artı Para da işte bu gibi anî ve beklenmedik ihtiyaçlarınızı karşılayan bir kredi kullanım hesabıdır. Bu hizmet Akbank tarafından verilmektedir. Artı Paraya ihtiyacınız varsa, Artı Para başvurusunu nasıl yapacağınızı öğrenmek için yazımızın devamına göz atın.

Artı Para Nedir?

Artı Para aslına bakarsanız bir Akbank kredili mevduat hesabıdır. Akbank müşterisi iseniz Artı Para başvurusu yapmak için şubeye gitmeniz gerekmeyebilir. Banka sizden bir belge istemediği sürece Artı Para başvurularınızı internet bankacılığı aracılığıyla, ATM’lerden ya da telefon bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz. Ancak Akbank müşterisi değilseniz bir şubeyi ziyaret etmeniz ve bazı belgeleri ibraz etmeniz gerekecektir. Bu belgeler, gelir belgeniz, ikâmetgâh belgeniz ve son üç aya ait elektrik, su ya da doğalgaz faturalarınızdan biridir. Bunların tabi ki düzenli ödenmiş olması gerekmektedir.

Artı para hesabı için başvurunuzu yapmanızın ardından banka sizin başvurunuzu değerlendirecek ve size bir kredi limiti vererek açtığı Artı Para hesabınızı sunacaktır. Ancak bu başvurunuzun kabul edilebilmesi için kredi notunuzun düşük olmaması, kara listede olmamanız ve ödemelerinizi düzenli gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Artı Para hesabınızı kullanırken bankadan kısa süreli kredi çektiğinizi düşünebilirsiniz. Siz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   İhtiyaç Kredisi Ödenmezse Ne Olur, Hapis Cezası Var Mı?

Artı Para limitinizi kullanmadığınız sürece bir borç oluşmayacağı için faiz de ödemezsiniz. Nakit paraya ihtiyaç duyduğunuz zaman Artı Para limitinizi kullanabilirsiniz. Ancak bu limitinizi kullanırken kullandığınız nakit para tutarı kadar borcunuzun olacağını ve bu borca günlük faiz yansıtılacağınızı unutmamalısınız.

Artı Para Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Kullanılır?

Borcunuzu ödemek istediğinizde söz konusu hesabınıza borcunuz kadar para yatırmalısınız. Böylece borcunuz kapanacaktır. Artı Para kullandığınızda hesap bakiyeniz eksili görünür. Eğer 14 gün boyunca bu borcunuzu ödemezseniz banka sizin hesabınızın Artı Para özelliğini kapatacak ve Artı Para kullanımınızı engelleyecektir. Borcunuzu ödedikten sonra banka bu özelliği tekrar açacaktır.

Artı Para hesabınızı kullanırken kullanımınızı, borcunuzu ve borcunuza işleyen faizleri takip etmek için internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Akbank, kullanılan Artı Para tutarlarına aylık %1,84 oranında faiz yansıtmaktadır. Bu faiz oranı günlük olarak yüzde 0,061 oranında yansıtılmaktadır. Siz de Artı Para kullanırken bu faiz oranını dikkate almalı ve bu şekilde nakit para çekmelisiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.