Gerek duyulan her türlü nakit ihtiyacını karşılamak gerekse de evlilik, eğitim, sağlık ve tadilat gibi farklı ihtiyaçları karşılamak için kullanılan ihtiyaç kredisi paketleri son derece geniş seçeneklere sahip olarak sunulmaktadır. Sunulan seçeneklerden biride artan taksitli ihtiyaç kredisi paketleridir.

Bu kredi paketinden adından da anlaşılacağı üzere ilk aylar daha düşük olan aylık kredi taksit ödemeleri ilerleyen aylarla beraber yükselmektedir. Burada amaç kredi kullanan kişilere ilk ay düşük taksitlerle daha kolay ödeme imkanı sunulması ve ilerleyen aylarla beraber artan maaşa paralel olarak kredi taksitlerinin yükseltilerek kredi kullanan kişinin zorlanmadan kredi borcunu kapatması.

Ancak ödenecek tutar kademeli olarak artış gösterdiği için krediye uygulanan kredi faiz oranı da yükseltildiği için kredi kullanan kişinin toplamda daha fazla bir ödeme yapması gerekiyor. Bu nedenle kullandığı kredi borcunu düzenli olarak ödeme gücüne sahip olan kişilerin sabit faizli ihtiyaç kredisi kullanmaları öneriliyor. Ancak ilk aylarda kendisini toplayana kadar ödeme yapmak istemeyen ya da daha düşük kredi taksitleri ödemek isteyen kişilerin 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi ya da artan taksitli ihtiyaç kredisi kampanyaları üzerinden kredi kullanmaları daha uygun bulunuyor.