Arkadaşım Kredi Çekmemi İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Borsa Ne İşe Yarar?

Bankalardan kredi çekemiyorum diyen kişilerin son çareleri yakın buldukları arkadaşlarından kredi çekmelerini istemektir. Bu teklif ile karşı karşıya kalan kişilerde “arkadaşım kredi çekmemi istiyor” diyerek ne yapacaklarını düşünmektedir. Bizim size önerimiz ise asla bu teklifi kabul etmemenizdir. Çünkü krediyi çeken kişini ödeme yapmaması durumunda krediyi ödemenin yükümlülüğü tamamen size aittir. Yine arkadaşınızın kredi taksitlerini geç yatırması da sizin kredi notunuzu olumsuz etkileyecektir.

Bu nedenle ne kadar samimi olursanız olun asla arkadaşınızın kredi çekme isteğini kabul etmeyin. Zaten konu ile ilgili olarak sosyal medya paylaşımları incelendiğinde arkadaşına kredi çeken kişilerin pek çoğunun ardından büyük bir pişmanlık yaşadığı hatta “arkadaşıma kredi çektim ödemiyor” şeklinde şikayette bulunarak çareler aradıkları görülmektedir. Arkadaşınıza çekeceğiniz kredi taksitlerinde sorunlar yaşanması durumunda sizin kredi notu ortalamanız banka tarafından düşürülecek olup bu da sizin kendi kredi başvuruları için red kararı alma riskini yükseltecektir.

Yine arkadaşınıza kullandığınız kredi tutarı kredi risk limitinizi arttıracağı için kendinize kredi kullanmanız gerektiği anda bankadan kredi onayı alma ihtimaliniz de düşecektir. Ortaya koyulan tüm bu bilgilerin ışığında başkasının adına kredi çekmek kesinlikle önerilmemektedir. Bunun yerine arkadaşınıza borç para vermek gibi farklı çözüm yolları bulabilir ya da direkt olarak “hayır” yanıtını vermeniz sizin çıkarınıza olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kredi Kartı Atm'de Kaldığında Yapılması Gerekenler Nelerdir ?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.