Kendi arabanızın sahibi olmak yada arabanızı yenileyerek bir üst model araca sahip olmak istiyorsanız bu isteğinizi gerçeğe dönüştürmek için tek yapmanız gereken hemen taşıt kredisi başvurusunda bulunmak. Araç kredisi kullanmak istiyorum diyorsanız bu durumda kullanmanız gereken yöntemler şöyle:

Sıfır Araç Kredisi Başvurusu 

Galerilerden satın alacağınız sıfır araçlar için kullanacağınız taşıt kredisi seçiminde iki seçeneğiniz bulunur. Kısa vadeli ve düşük tutarlı kredi talepleri için otomotiv şirketlerinin kendilerinin kurduğu finansman desteği sisteminden yararlanmanız çok daha düşük faizli taşıt kredisi kullanmanızı sağlayacağı gibi kampanyaları takip etmeniz durumunda faizsiz araç kredisi kullanmanız mümkündür. Bankaların sıfır araç kredisi kampanyaları üzerinden ise 48 ay vadeli taşıt kredisi kullanmanıza olanak sağlanır. Bunun için proforma fatura ve kimlik belgeniz ile taşıt kredisi başvurusu için banka şubesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

İkinci El Araç Kredisi Başvurusu 

0 araç kredisi başvurusundan farklı olarak bu kredi tipinde bankalar daha yüksek taşıt kredisi faiz oranları uygulamakta olup yine ikinci el taşıt kredisi yaş sınırı da bulunmaktadır. 2. el taşıt kredisi başvurusu için sıfır araç kredisi başvuru evrakları taleplerinden farklı olarak noter onaylı satış sözleşmesi ve araç ruhsatı istenmektedir.