Kredi kullanmak isteyen kişilerin bankalardan kredi onayı alabilmek için bazı kriterlere sahip olmaları gerekmektedir.

Bunlardan birini bile karşılayamayan kişilerin ne yazık ki kredi başvuruları reddedilmekte olup bu nedenle kredi başvuru formu doldurulurken dikkatli olunması gerekmektedir. Çünkü yaşanan her kredi reddi sonucunda kredi notu biraz daha olumsuz etkilenmekte bu da bir sonraki kredi başvurusunda onay alınması zorlaştırmaktadır.

Neden İpotekli Kredi Kullanmalıyım?

İpotekli ihtiyaç kredisi paketlerinin kullanım amaçları bankanın ipotek alması nedeni ile daha kolay kredi onayı vermesidir.

Özellikle de düşük kredi notu ortalaması olan ya da yüksek tutarlı kredi kullanmak isteyen kişilerin ipotekli ihtiyaç kredisi paketlerini tercih etmeleri önerilir. Banka kullandırdığı krediye karşılık ipotek teminatı aldığı için kredi onayı verme konusunda daha esnek davranabilmektedir.

Araç İpotekli Kredi Veren Bankalar 

İhtiyaç kredisi veren tüm bankalar aynı zamanda ipotekli kredi kullanımına da izin vermektedir. Ancak kredi onayı alınması bazı şartlara bağlıdır.

Yani sadece araç ipoteği gösterdiği için kara listede olanlara kredi verilmesi söz konusu olmadığı gibi yine sıfır kredi notu ortalaması olan kişilerin de kredi kullanımı mümkün değildir. Bu kredi türünün tek özelliği düşük kredi notu ortalaması olduğu için kredi onayı almakta zorlanan kişilere ipotek gösterilmesi nedeni ile bankaların daha kolay kredi onayı verebilmesidir.