Araba satın almak isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken konulardan biride düzenlenen kampanyaları yakından takip etmektir. Çünkü pek çok otomobil markası düzenledikleri araba kampanyaları ile çok daha cazip koşullar sunmaktadır. Peki, araba kampanyaları ne zaman başlar?

Araba Kampanyaları

Araba firmalarının en yoğun kampanya düzenledikleri dönemler hiç tartışmasız yıl sonudur. Çünkü yeni yıl ile beraber eski model olacak olan arabaların elden çıkarılması, satış rakamlarının arttırılması ve stokların eritilmesi çok önemlidir. Bu nedenle hem model yılı indirimi uygulanmakta hem de faizsiz araç kredisi desteği gibi ekstra imkanlar sağlanmaktadır.

0 Faizli Araba Kampanyaları 2018

Kendi finans sistemi bulunan büyük otomobil markaları müşterilerine faizsiz taşıt kredisi desteği sağlamaktadır. Bu destek sayesinde çok daha cazip koşullar altında yeni aracınızı satın almanıza olanak sağlarken özellikle de yıl sonu araba kampanyaları yeni bir araba satın almak isteyen kişilerin asla kaçırmamaları gereken bir dönemdir.

Vakıfbank Taşıt Kredisi
Faiz Oranı %1,26
Faiz Tutarı 3.040,88 TL KKDF ve BSMV dahil
Diğer Masraflar 52,50 TL BSMV dahil
Halkbank Taşıt Kredisi
Faiz Oranı %1,30
Faiz Tutarı 3.145,26 TL KKDF ve BSMV dahil
Diğer Masraflar 52,50 TL BSMV dahil
Yapı Kredi Taşıt Kredisi
Faiz Oranı %1,46
Faiz Tutarı 3.567,46 TL KKDF ve BSMV dahil
Diğer Masraflar 52,50 TL BSMV dahil
INGBank Taşıt Kredisi
Faiz Oranı %1,49
Faiz Tutarı 3.647,46 TL KKDF ve BSMV dahil
Diğer Masraflar 52,50 TL BSMV dahil
Fibabank Taşıt Kredisi
Faiz Oranı %1,41
Faiz Tutarı 3.434,72 TL KKDF ve BSMV dahil
Diğer Masraflar 52,50 TL BSMV dahil
HSBC Taşıt Kredisi
Faiz Oranı %1,70
Faiz Tutarı 4.214,72 TL KKDF ve BSMV dahil
Diğer Masraflar 52,50 TL BSMV dahil

Yıl Sonu Araba Kampanyaları 2018

İstisnasız tüm araba markaları için toplam satış rakamları büyük bir prestij göstergesi olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle o yıl içindeki hedeflerini gerçekleştiremeyen ya da yakın rakiplerinin gerisinde kalan araba markaları mutlaka yıl sonu araba kampanyaları ile satış rakamlarını yükseltmeyi amaçlamaktadır.

Yıl sonu araba kampanyaları 2018 yılının sonuna doğru hız kazanırken hem model yılı indirimleri ile fiyatlarda indirime gidilmekte hem de faizsiz araç kredisi desteği sağlanırken nakit para birikimi olmayan kişilerin de araç sahibi olmaları teşvik edilmektedir.