Anında nakit para veren bankalar bulunsa da bankalardan anında nakit para alabilmek için uygulamanız gereken işlemler vardır. Anında nakit para ihtiyacınız olduğunda nakit ihtiyacınızı karşılamak için izleyebileceğiniz birkaç seçenek vardır. Nakit para ihtiyacınızı nasıl karşılayacağınızı öğrenmek için yazımızı okuyun.

Anında nakit para bulmak her zaman kolay değildir. Özellikle para ihtiyacınızı arkadaşınızdan, aile bireylerinizden ya da yakınlarınızdan alacağınız para ile karşılayamazsanız bu durumda bankalardan kredi talebinde bulunmak zorunda kalabilirsiniz. Bankanın müşterisi iseniz o halde kredi talep etmek için banka şubesine gitmenize gerek yoktur.

İnternet bankacılığını ya da mobil bankacılığı kullanarak kredi başvurusu yapmanız mümkündür. Ancak bu durumda karşılamanız gereken koşullar vardır. Anında nakit para veren bankalardan kredi alabilmek için belirli koşulları karşılamanız zorunludur. Yazımızın devamında bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgileri ve sağlamanız gereken koşulları bulabilirsiniz.

Anında Nakit Para Nasıl Bulunur?

Anında nakit para bulmak bazen son derece zor olabilmektedir. Özellikle borç alabileceğiniz kimse yoksa anında nakit para veren bankalardan kredi talep etmek zorunda kalırsınız. Bu gibi durumlarda başvurduğunuz gün nakit para almak çin yapmanız gerekenler vardır.

Bankalar anında nakit para verebilmektedir. Ancak bu nakit parayı sadece kredi notu yüksek olan daimi müşterilerine vermektedirler. Yani acil durumda nakit para ihtiyacınızı karşılayabilmek için bir bankanın daimi müşterisi olmanız ve kredi notunuzu sürekli olarak yüksek tutmanız gerekmektedir. Bu bankada bir vadesiz hesabınızın da olması şarttır.

Ayrıca bankanızın internet şubesini ve mobil bankacılık uygulamasını da kullanmanız zorunludur. Böylece krediye ihtiyacınız olduğu anda hemen bankacılık uygulamalarını kullanarak bankanızdan kredi talep edebilirsiniz. Bankalar 15 bin TL’ye kadar, 20 bin TL‘ye kadar ya da 25 bin TL‘ye kadar olan kredi talebinize kredi notunuzun da yüksek olması durumunda anında onay vermektedirler. Yani bu tutarlar bankadan bankaya değişmektedir.

Kredi notunuz yeterince yüksek değilse, talep ettiğiniz kredi tutarı maaşınıza uygun değilse ve bankalardan kredi talep ederseniz bu durumda banka sizin kredi talebinize onay vermeyebilir. Bu yüzden kredi notunuzu bu gibi durumlarda kredi başvurunuzun onaylanması için sürekli yüksek tutmanız önem taşımaktadır.

Şubesiz Bankacılık Hizmetlerinden Anında Nakit Para

Anında nakit para alabilmek için kullanabileceğiniz diğer seçenek de şubesiz bankacılık hizmetleridir. Şubesiz bankacılık hizmetleri son yıllarda çok tercih edilen bir bankacılık hizmeti olmuştur. Tercih edilmesinin en önemli sebepleri kullanımının kolay olması ve müşterileri şubeye gitme zahmetinden kurtarmasıdır.

Anında nakit para ihtiyacınız olduğunda şubesiz bankacılık hizmeti kullanıyorsanız internet bankacılığı aracılığıyla kredi başvurusu yapmanız mümkündür. Kredi notunuzun yüksek olması hâlinde kredi başvurunuz yüksek ihtimalle onaylanacaktır. Şubesiz bankacılık hizmetleri son yıllarda yaygınlaşmıştır.

Bunlar Yapı Kredi ürünü olan Nuvo, QNB Finansbank ürünü olan Enpara, Kuveyt Türk ürünü olan Senin Bankan, TEB ürünü olan CEPTETEB ve İş Bankası ürünü olan İşCep’tir. Ayrıca diğer bankalar da şubesiz bankacılık hizmetlerini müşterilerine vakit kaybetmeden tanıtmak için çalışmalar yapmaktadırlar. Bu hizmetlerden yararlanarak anına nakit para ihtiyacınızı zaman kaybetmeden karşılamanız mümkündür.