Anında kredi veren bankalar daha fazla müşteriye ulaşmaya çalışırken acil nakit lazım diyen kişilere de bu paraya hemen kavuşmaları sağlanmaktadır. Anında kredi kullanmak isteyen kişilerin sahip olmaları gereken tek şey iyi bir kredi notu ortalamasıdır. Kredi notu yüksek olan kişiler çok kısa sürede kredi onayı alırken yine kullanabilecekleri kredi tutarı da aynı şekilde yükselmektedir.

Anında kredi denildiğinde akla ilk gelen banka Garanti Bankası olarak öne çıkmaktadır. Garanti Bankası SMS kredi başvurusu işleminin yanı sıra Garanti Bankası internet şubesi müşterileri de hesaplarına tanımlı bulunan kredi tutarı limitleri dahilinde anında kredi kullanabilmekte, bu sayede talep ettikleri tutar sadece dakikalar içerisinde hesaplarına aktarılmaktadır.

ING Bank ihtiyaç kredisi paketlerinde de anında kredi onayı verilen ve bu tutarın hesaba aktarıldığı kredi seçenekleri bulunup İş Bankası SMS kredi başvurusu onayının alınması durumunda hemen tutar açılan hesaba aktarılmaktadır. Ancak anında kredi onayı alınabilmesi için mutlaka kredi notu ortalamasının yüksek olması, kredi başvurusunda bulunan kişinin aylık belgelenebilir düzenli gelirinin bulunması ve en az 6 aylık bir sigortalılık çalışma süresi olması şartları aranmaktadır. Bu şartları taşıyan kişilerin anında kredi hesaplama ve kullanma işlemlerini yapmalarına izin verilir…