Son dönemde yine rekor fiyat artışlarına sahne olan ve yatırımcılarının yüzünü güldürmeye devam eden altın yatırımı sağladığı getiri ile yine tüm gözleri üzerine çevirmeyi başardı. Şu anda son derece yüksek fiyatlara satılan altın için ise yatırım yapmak isteyen kişilerin ortak sorusu “altına yatırım için şu an doğru zaman mı?

Altın Yatırımı 2016

Altına yatırım yapmak isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli nokta altın fiyatlarının zirve yaptığı dönemden sonra gelen kar satışlarını takip etmektir. Kar satışları başladığı anda yoğun satış baskısı ile beraber altın fiyatları düşüşe geçer. İşte bu düşüşlerin iyi şekilde takip edilmesi ve hemen alım için fırsata çevrilmesi çok önemlidir.

Yatırım İçin Hangi Altın Alınır?

Altın yatırımından para kazanmak isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken bir diğer önemli kriter altın türleri arasından doğru olanı seçmektir. Ziynet altın modelleri takı amaçlı yapılan altın türleri olduğu için alırken son derece pahalı satılmakta, altın bozdurulurken ise son derece ucuz fiyatlarla geri alınmaktadır.

Bu nedenle yatırım için hangi altın sorusunun yanıtı kesinlikle işçilik olmayan ve alış satış arasında son derece düşük fiyat farkı bulunan 24 ayar gram altındır. 24 ayar gram altın fiyatı incelendiğinde son derece ekonomik olduğu görülmekle beraber alış satış farkı açısından da en çok bu altının avantaj sağladığı görülmektedir.

Bankadan Altın Almak, Atın Hesabı Açtırmak

Altın yatırım yapan kişilerin yaşadıkları tedirginliklerden biri de hırsızlık olaylarıdır. Pek çok kişi bu riskten kurtulmak için bankadan kasa kiralama yöntemini tercih ederken bunun da ek maliyet getirmesi söz konusudur. Bunun yerine direkt olarak bankadan altın almak daha avantajlıdır. Yatırım hesapları arasında yer alan altın hesabı açtırmak için bankayı kimlik belgeniz ile ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.