Bankalardan kredi çekemiyorum diyen kişilerin kolay kredi almalarını sağlayabilecek bir diğer yöntemde altın teminatlı kredi kullanmalarıdır. Teminatlı kredilerde banka çekilen kredi türüne karşılık bir güvence aldığı için düşük kredi notu ortalamasına sahip olan kişilere dahi kredi onayı verebilmektedir. Özellikle de altın teminatlı kredilerde bankadan kolay kredi kullanılması mümkün olmaktadır.

Altın Teminatlı Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bu tip kredilerde yapmanız gereken kredi başvurusu esnasında kredi başvuru evrakları yanı sıra bankaya teminat olarak sunacağınız altınları da yanınızda götürmektir. Ancak her bankada altın eksperi olmadığı için mutlaka öncesinde bankanız ile iletişim kurmanız ve şubeden altın teminatlı kredi kullanıp kullanamayacağınız teyit etmeniz gerekir. Bunun ardından fiziki altınlar ile beraber banka şubesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Garanti Bankası Altın Teminatlı Kredi Paketi 

Altın karşılığı kredi kullanmak isteyen kişilerin en çok tercih ettikleri bankalardan biri de Garanti Bankası olarak öne çıkmaktadır. Bunun en önemli nedeni bankanın düşük kredi notu olanlara dahi altın teminatlı kredi paketlerinde yüzde 100 kredi onayı garantisi vermesidir.

Yine Garanti Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları diğer bankaların kredi paketleri ile karşılaştırıldığında çok daha uygundur. Ancak bu kredi paketinde de 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanımı söz konusu olmayıp en fazla 36 ay vadeli kredi kullanımına izin verilmektedir.

Altın Rehni Karşılığı Kredi Kullanmanın Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Acil nakit ihtiyacı duyan kişilerin ellerindeki altınları bozdurmadan para bulmalarını sağlaması bu kredi paketinin sağladığı en büyük avantajdır. Bu sayede altın bozdurma anında yaşanan kaybın önüne geçilmiş olur.

Yine düşük kredi notu ortalaması nedeni ile kredi kullanamayan kişilerde bu paket sayesinde kredi kullanma imkanı yakalamış olur. Tek dezavantaj ise diğer kredi paketlerine oranla altını değerleme ücreti gibi ek ücretler alınması nedeniyle daha yüksek kredi dosya masrafı ödenmesidir.