Kredi notu düşük olanların kredi kullanmak için en çok tercih ettiği kredi türleri arasında yer alan altın teminatlı kredi kampanyaları günümüzde pek çok banka tarafından düzenlenmektedir. Altın teminatlı ihtiyaç kredisi kullanılabileceği gibi aynı zamanda altın teminatlı konut kredisi de kullanılabilmektedir. Bu kredi paketinde kredi kullanmak isteyen kişi bankaya teminat olarak altın sunmakta ve bu teminatının karşılığında kredi kullanabilmektedir.

Altın teminatlı kredi veren bankalar arasında en çok tercih edilenler Garanti Bankası ve Akbank olarak öne çıkarken bu kredinin en büyük özelliği kredi başvurusunun mutlaka onaylanmasıdır. Yani kredi notunuz ne kadar düşük olursa olsun kara listede değilseniz mutlaka kredi onayı alırsınız. Akbank altın teminatlı ihtiyaç kredisi kullanmak için Akbank şubelerini teminat olarak göstereceğiniz altınlar ile ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Garanti Bankası altın teminatlı kredi paketinden yararlanmak için de yine aynı şekilde teminat olarak göstereceğiniz altınlar ile Garanti Bankası şubeleri arasından size en yakın olanını ziyaret etmeniz gerekmektedir. Bu ziyaretinizin ardından altınların değeri eksper tarafından belirlenir ve bu değer üzerinden kredi kullanmanız sağlanır. Bu sayede altınlarınızı bozdurmadan ihtiyaç kredisi kullanmanız sağlanmış olur.