Bankalar tarafından sunulan hesap türlerinden biri de altın hesabıdır. Altına yatırım yapmak isteyen ancak altının çalınma riskinden çekinen kişilere hitap eden bankadan altın hesabı açmak sunulan en etkili çözümdür.

Bankadan Altın Almak 

Bankadan altın almak isteyen kişilerin yapmaları gereken tek şey kimlik belgeleri ile hesap açtırmak istedikleri banka şubesini ziyaret etmektir. Buna ek olarak bankanın internet şubesi hizmetinden yararlanan kişiler internet şubesi hesaplar bölümünden yeni hesap açma linkini tıklayarak altın hesabı açtırabilmektedir. Altın hesabı açtırdıktan sonra altın almak için hesabınızı giriş yaparak talimat girmeniz yeterli olacaktır.

Altın Hesabında En İyi Banka 

Günümüzde tüm bankalar altın hesabı hizmeti vermekte olup her bankanın sunduğu hizmetin koşulu farklıdır. Bazı bankalar daha iyi koşullarda hizmet verirken bazı bankalarda ise sunulan hizmet koşulları daha ağırdır. Özellikle de Kuveyt Türk altın hesabı koşullarında oldukça iyi seçenekler sunarken vadeli altın hesabı açtırmak isteyen kişilerin ise tercihleri Garanti Bankası altın hesabı açtırmak olmaktadır.

Altın Hesabının Avantajları ve Zararları 

Altın hesabı açtırmak isteyen kişilere sağlanan en büyük fayda altının çalınma riskini sıfırlamasıdır. Güvenilir altın yatırımı için bankalar en sağlam kaynaktır. Pek çok kişi altınlarını saklamak için bankadan kasa kiralama işlemini tercih ederken altın hesabı açtırmak bu gidere gerek kalmadan güvenilir altın yatırımını mümkün kılmaktadır. Yine sahte altın alma ya da eksik gramajlı altın alma gibi riskler ortadan kaldırılmaktadır.