Altın Cinsinden Birikim Nasıl Yapılır?

Birikim yapmak, ne için olursa olsun önem taşır.  Pek çok kişi birikimini altın cinsinden yapar. Siz de birikiminizi altın cinsinden yapmak istiyorsanız yazımızı okuyarak bunu nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz. 

Birikiminizi altın cinsinden yapmanız size her zaman avantaj sağlar. Çünkü bu birikim çoğu zaman paranızın değerini kaybetmesini önlemektedir. Üstelik altının değer kazanmasına bağlı olarak altınınızı paraya çevirmeniz mümkündür. Bu yüzden çoğu kişi çok düşük riskli bu birikim yolunu tercih etmektedir.

Siz de herhangi bir hedefiniz için birikim yapmak istiyorsanız hemen hemen risksiz sayılabilecek bu yöntemi seçebilirsiniz. Hedefiniz eğitim, bir eşya, ev ya da otomobil olabilir. Amacınızı ve birikim vadenizi belirleyerek birikim yaptığınız takdirde sahip olmak istediğiniz otomobile, eve ya da herhangi başka bir şeye sahip olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey birikim yönteminizi doğru seçmektir.

Altın Cinsinden Birikim Nasıl Yapılır?

Altın cinsinden birikim yapmak için düzenli ödemeler yapmak gereklidir. Bunun için Garanti Bankası tarafından sunulan Birikimli Altın Hesabını seçebilirsiniz. Bu hesap size düzenli ödeme seçeneği ile birikiminizi altın cinsinden yapmanızı sağlar. Birikimli Atın Hesabınızı Vadesiz TL ya da USD hesabınızdan para aktarabilirsiniz.

Garanti Bankası size kredi kartınızdan otomatik ödeme yapma olanağı sunar. Bu ödemeler sizin düzenli bir şekilde altın biriktirmenizi sağlar. Birikimli Altın Hesabının özelliği sizin yatırdığınız paranın altın fiyatına göre değerlendirilmesidir. Bu yüzden aylık ödeme tutarınızı TL, USD ya da altın gramı olarak belirlemeniz mümkündür.

Birikim İçin Belirlenen Başlangıç Fiyatları

Garanti Bankası tarafından belirlenen başlangıç fiyatları aylık 110 TL, 75 USD ya da net bir gramdır. Ödemeleriniz hesabınızdan ya da kredi kartınızdan alındığı için bakiyenizi sürekli takip etmelisiniz. Bu hesabın bir avantajı da Birikimli Altın Hesabınızdan diğer Vadesiz ya da Birikimli Altın Hesaplarına gram ya da santigram şeklinde havale yapabilmenizdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Taksitli Nakit Avans Garanti

Garanti Bankası Birikimli Altın Hesabından hesap işletim ücreti almamaktadır. Ancak bu hesabın bir dezavantajı da mevcuttur. Bu dezavantaj, Birikimli Atın Hesabınıza faiz işletilmemesidir. Birikimli Atın Hesabı, altınlarınızın çalınma riski olmadan altın birikimi yapmanızı sağlar. Düzenli ödemeler yaparak altın satın almadan altın biriktirirsiniz. Üstelik ara ödemeler de yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.