Altın Çağı Hesabı Nedir?

Altın Çağı Hesabı Vakıfbank tarafından sunulan bir mevduat ürünüdür. Altın birikimi yapmak istiyorsanız bu üründen yararlanabilirsiniz. Altın Çağı hesabının nasıl açıldığını ve kullanıldığını öğrenmek için yazımızı okuyun.

Altın Çağı Hesabı Vakıfbank tarafından altın birikimi yapmak isteyen müşterilere özel olarak sunulmuş bir mevduat ürünüdür. Bu hesabı açtırarak gram cinsinden altın alıp satabilirsiniz. Ayrıca Düzenli Altın Birikimi talimatı verebilirsiniz. Düzenli Altın Birikimi Talimatı verdiğinizde bütçenizden belirli bir tutarı ayırarak Altın Çağı Hesabına yatırmanız gerekir. Bunu yaptığınız zaman gram bazında altın almış olursunuz ve bunları biriktirebilirsiniz.

Vadesiz Altın Biriktirme Hesabı

Altın Çağı Hesabı vadesiz bir altın biriktirme hesabıdır. Bu hesapta birikime başlamanız için gerekli en az miktar 0,01 gram altındır. Bu miktarın katları şeklinde altın alıp satmanız mümkündür. Bu hesabın en avantajlı özelliği hesaptan hesap işletim ücreti alınmamasıdır. Ancak bu birikim aracı faizsiz bir araçtır. Sadece altının değer kazanmasıyla birikimlerinizin değerlenmesi söz konusudur. Altın Çağı Hesabının bir avantajı da altın alıp satacağınız zaman bunu avantajlı kurlardan gerçekleştirmektir.

Altın Çağı Hesabının Avantajları

Ayrıca yastık altı birikimiyle karşılaştırdığınız zaman Altın Çağı Hesabı, çok daha güvenlidir. Yani altınlarınızı nerede saklayacağınızı düşünmekle uğraşmazsınız. Altınlarınıza yer arama işiyle yorulmazsınız. Yani zahmetsizdir.

Sürekli olarak sakladığınız altınlar için endişe yaşama durumunuz olmaz. Altınlarınızın çalınma riski yoktur. Tüm bunların yanı sıra işçilik kaybı da yoktur. Ayrıca yastık altında biriktirdiğiniz altınlarınız varsa bunlarla da bir Altın Çağı Hesabı açmanız mümkündür.

Altın Çağı Hesabı Nasıl Açılır?

Altın Çağı Hesabı açmak için şubeye gitmeniz gerekmez. Hesap açma işlemlerinizi Vakıfbank İnternet Bankacılığı aracılığıyla gerçekleştirmeniz mümkündür. Ancak bu imkânınız yoksa hesabınızı Vakıfbank ATM’lerinden ya da şubelerinden de açabilirsiniz. Hesabınızı Vakıfbank ATM’sinden açmak için Hesap İşlemleri kısmından Altın Çağı Hesabı İşlemleri’ne girmeniz gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Gayrimenkul Sertifikası Nedir?

Daha sonra Altın Alış kısmından Vadesiz Altın Çağı Hesabı açma işlemi yapabilirsiniz. İnternet Bankacılığını kullanarak Altın Çağı Hesabı açmak için Altın Çağı İşlemleri kısmına girmeniz ve Altın Çağı Hesap Açma işlemini gerçekleştirmeniz gereklidir. Bu durumda bakiyesiz bir Altın Çağı Hesabı açarsınız. Altın alım ve satım işlemlerini ise aynı şekilde Vakıfbank İnternet Bankacılığı, ATM’ler ya da şubeler aracılığıyla yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.