Albaraka Türk konut finansanı kar payı 2019 yılı itibarıyla konut kredisi kullanmak isteyen tüm tüketicilerin merak ettiği konuların başında gelmektedir. İster hayalini kurduğunuz ev, isterse de yeni yatırımlar için Albaraka fırsatlarından yararlanmak mümkündür. Albaraka Türk Konut Kredisi’ni, Konut Finansmanı olarak adlandırır. Albaraka Türk konut finansmanı hakkında detaylı bilgileri yazının devamında bulabilirsiniz.

Albaraka Türk Konut Finansmanı kapsamında kredi kullanmak ya da detaylı bilgi sahibi olmak için size en yakın Albaraka Türk şubesine gidebilirsiniz. Size özel olarak görevlendirilecek Albaraka Türk yetkilisi ile iletişime geçerek Konut Finansmanı fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Ayrıca Ziraat Bankası çiftçi kredisi faiz oranlarına bakabilirsiniz.

Albaraka Türk Konut Kredisi Hesaplama

Albaraka Türk konut kredisi hesaplama 2019 yılında da Konut Finansmanı kapsamında değerlendirilir. Merkez Bankası’nın açıkladığı 325 baz puan indirimi indirimi ile hali hazırda avantajlı seçenekler sunan Albaraka Türk kredileri daha avantajlı hale gelmiştir.

Aylık faiz oranı Albaraka Türk tarafından aylık kar oranı olarak belirtilmektedir. Albaraka Türk’ün kredi kullanmak isteyen tüketicilere sunduğu güncel faiz oranı % 1.14’tür.

Kar oranına ek olarak tüketici ve kredi özelinde karşılanması gereken maliyetler ekspertiz ücreti, zorunlu deprem sigortası primi, konutun nerede olduğuna bağlı olarak konut sigortası, hayat sigortası ve ipotek tesis ücreti de ödenmelidir.

50.000 TL ve 500.000 TL arasındaki tüm Konut Finansmanı destekleri için Albaraka Türk internet sitesini ziyaret ederek anında ödeme planı ve hesaplama yapabilirsiniz.

Albaraka Türk Konut Kredisi Başvuru Şartları

Albaraka Türk konut kredisi başvuru şartları 2019 yılında da önceki yıllar ile aynı şartlarda yapılmaktadır. Konut Finansmanı kapsamında başvurular Albaraka Türk ve Albaraka Türk Katılım Bankalarına fiziki olarak yapılmaktadır.

Albaraka Türk Konut Finansmanı, Bireysel Finansman İhtiyaçları olarak değerlendirilmektedir. Kredi için başvuracak kişilerin;

 • Kredi notlarının yüksek olması,
 • Kredi sicilinin temiz olması,
 • Gelir belgesi göstermeleri ve
 • Banka tarafından istenen diğer belgeleri getirmeleri gerekmektedir.

Konut işlemlerinde, konut enerji performansı A sınıfı konutların ekspertiz değerinin %90’ı; B sınıfı konutların ekspertiz değerinin %85’i; diğer enerji sınıfında olan konutların ise %80’i finanse edilir.

Albaraka Türk Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Albaraka Türk Konut Kredisi istenen evraklar banka tarafından krediyi onaylamak için istenmektedir. Albaraka Türk konut finansmanı şartlarının gerçekleşmesi için bu belgeleri tam ve hatasız olarak getirilmesi gerekmektedir. Albaraka Türk tarafından istenen evraklar;

 • Banka tarafından verilen Başvuru Formu,
 • Nufüs cüzdanı ya da pasaport fotokopisi,
 • Çalışma durumuna göre gelir belgesi,
 • Satın alınmak istenen taşınmazın tapu fotokopisi,
 • Banka tarafından istenen ek belgeler getirildiği takdirde Konut Finansmanı kapsamında kredi alabilirsiniz.

Albaraka Türk Konut Kredisi Vade Seçenekleri 2019

Albaraka Türk Konut Kredisi vade seçenekleri 2019 yılında Merkez Bankası ve devletin sağladığı destek ile uygun hale gelmiştir. Hali hazırda Albaraka Türk vade seçenekleri bakımında en uygun bankalardan biridir.

Konut Finansmanı kapsamında vade seçenekleri kullanılan kredi kapsamında değişiklik gösterir. Verilen üst limit ise 120 aydır. Albaraka Türk’ün sunduğu farklı hizmetlerden biri de vade seçeneğinin kredi sahipleri tarafından belirlenebilmesidir. Arada ödeme ya da sabit ödeme seçenekleri kullanılarak vade tutarı belirlenir.

Albaraka Türk Konut Kredisi Faiz Oranları 2019

Albaraka Türk konut kredisi faiz oranları 2019 yılında da uygun seçenekler sunmaktadır. Albaraka Türk, faiz oranı yerine kar oranı seçeneği sunar. Faiz oranı olarak arama yapıldığında herhangi bir sonuç alınmaz. Bu yüzden arama ve başvuru yaparken bu noktaya özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir.

Albaraka Türk tarafından açıklanan güncel aylık kar oranı %1.14’tür. Kar oranı mevcut piyasa koşulları ve devlet tarafından güncellenen faiz oranlarına göre değişiklik göstermektedir.

Albaraka Türk Konut Finansmanı kapsamında ödeme planını ve kar oranlarını bireysel olarak belirleyebilirsiniz. Konut Finansmanı, Bireysel Finansman İhtiyaçlarının bir alt dalı olduğu için Albaraka Türk kar oranını bireysel olarak belirlemenize izin verir.

Albaraka Türk faiz oranları hakkında detaylı bilgi almak için internet bankacılığına girebilir ya da size en yakın Albaraka Türk şubesine gidebilirsiniz.

Vakıfbank vadeli mevduat hesabı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Albaraka Türk Konut Kredisi İçin Verilen Krediler 2019

Albaraka Türk konut kredisi kredileri 2019 yılında tüketicilere farklı seçenekler sunmaktadır. Kar oranlarını ve vade seçeneklerini kredi sahiplerinin belirlemesine izin verir. Bu neden ile Albaraka Türk konut kredisi kar oranları yapmak oldukça kolaydır. İstenen evrakları getirdiğiniz takdir de Konut Finansmanı desteğini alabilirsiniz.

Albaraka Türk resmi internet sitesinde güncel olarak bulunan kredi seçenekleri;

 • Sabit ödemeli finansman ile her ay ödeyeceğiniz tutarı sabit tutarak başvuru yapabilirsiniz. 500.000 TL’ye kadar olan kredilerinizi aylık %1.14 faiz oranı ile temin edebilirsiniz. Vade seçenekleri için üst limit 120 aydır.
 • Düzensiz ödemeli finansman ile ödeme yapacağınız ayları kendiniz belirleyebilirsiniz. Bu finansman aracılığıyla taksit miktarlarınızı dilediğiniz gibi düşürebilir, yükseltebilir ya da ara ödemeler yapabilir. Ayrıca size özel taksit planını oluşturabilirsiniz.
 • Gurbetten Sılaya Gayrimenkul finansmanı ile yurt dışında yaşayan Albaraka Türk müşterileri ve kabiliyet listesinde yer alan yabancı ülke vatandaşları yararlanabilir. Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları sadece TL cinsinden yatırım yapabilir.
 • Anlaşmalı Konut Projeleri finansmanı ile yüklenici firmaların %85 ve üzeri tamamlanmış olan inşaat projelerine gerekli şartlar ve istenen evraklar tamamlandıktan sonra destek verilebilir.
 • Arsa-İş Yeri finansmanı ile ihtiyaçlarınız doğrultusunda 60 aya kadar uzanan vade seçenekleri sağlanır.

Albaraka Türk, yukarıda belirtilen kredilerin yanı sıra Kentsel Dönüşüm Finansmanı ve 2B Finansmanı’nı içeren krediler sağlamaktadır. Tüm kredi ihtiyaçlarınız için Albaraka Türk katılım bankalarına başvuru yapabilirsiniz.