Akıllı Telefon Kredisi Nasıl Alınır ?

Akıllı Telefon Kredisi Nasıl Alınır ?
Akıllı Telefon Kredisi Nasıl Alınır ?

Akıllı telefon kredisinin nasıl alındığı sorusu son zamanlarda akıllı telefon almak isteyen ancak kredi kartına taksitli satış yapılmaması nedeniyle bankadan kredi almak zorunda kalan kişiler tarafından sorulmaktadır. 

Akıllı telefonların sayısı günümüzde çok arttığı gibi akıllı telefon çeşitlerinin sayısı da oldukça artmıştır. Herkes artık istediği modelde, renkte, boyutta ve seviyede telefonu çok kolay bir şekilde bulabilmektedir. Ancak bu telefonları bulmak kolay olsa da satın almak kolay değildir. Çünkü Türkiye’de müşteriler elektronik cihazları kredi kartına taksitle alamamaktadırlar.

Akıllı Telefonlar Kredi Kartına Taksitle Satılmıyor

Türkiye’de yaklaşık bir bu yana akıllı telefonların da içine girdiği elektronik cihazları kredi kartına taksitle satın almak mümkün değil. Bu durum akıllı telefon satın almak isteyen müşterilerin işini oldukça zor hâle getirmekte. Özellikle her tür telefonu bulmanın mümkün olduğu bu zamanda telefon satın almanın zorlaştırılması tüketiciyi zor durumda bırakmakta.

Akıllı telefon satın almak isteyen kişiler zaten Türkiye’de akıllı telefon fiyatlarının çok uçuk olmasından dert yanarken tüketicilerin istedikleri telefonları kredi kartına taksitle satın alamamaları onları zor durumda bırakmıştır. Üst seviye telefonların Türkiye’deki fiyatları 4 bin TL’yi ve 5 bin TL’yi bulabilmektedir. Bu fiyatların yüksek olmasının nedeni USD kurudur. Ancak tüketiciler bu yüksek fiyatlara rağmen akıllı telefonları satın almaktadırlar.

GSM Operatörü Aracılığıyla Akıllı Telefon Satın Almak

Akıllı telefon almak istediğinizde karşınıza çok çeşit çıkacağı için satın almak istediğiniz markaya ve modele karar vermek konusunda zorlanabilirsiniz. Hatta fiyatları gördüğünüz zaman da şaşırabilirsiniz. Ancak GSM operatörleri akıllı telefon satın almak isteyen kişilere faturalı hatlar önermekte ve sonra faturalı tarifelerine ek fiyatlarla akıllı telefon sahibi olmayı önermektedirler. Eğer faturalı hat sahibi değilseniz bu durumda kredi notunuz önem kazanmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   48 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileridir ?

Faturalı tarifeniz yoksa ve bir akıllı telefon almak istiyorsanız GSM operatörleri sizin faturalı tarifeye geçmenizi ve iki ya da üç ay faturanızı ödedikten sonra akıllı telefon satın almanızı önereceklerdir. Bunun nedeni faturalı hat sahibi olduğunuzda faturanızı ödeyeceğinizden GSM operatörlerinin emin olmak istemeleridir.

Eğer hemen ve beklemeden telefon sahibi olmak isterseniz bu durumda GSM operatörleri kredi notunuza bakmakta ve kredi notunuz iyiyse size akıllı telefonunuzu faturalı tarifeye geçtiğinizde hemen ilk ay vermektedirler. Ancak bu sistemde telefonunuz daha pahalıya gelmektedir. Çünkü faturaya ek tarifelerde akıllı telefon fiyatları daha yüksek gösterilmektedir.

Faturalı Tarifeye Ek Akıllı Telefon Almak İstemezseniz

Eğer faturalı hattınız yoksa ve siz faturaya ek tarifelerle telefon almak istemiyorsanız bankadan kredi çekerek akıllı telefon alabilirsiniz. Bu yöntemi kullandığınız zaman nakit ödeme yapacağınız için telefonunuzu istediğiniz yerden satın alabilirsiniz. Ancak bazı elektronik eşya mağazaları bankalarla anlaşarak elektronik cihaz almak isteyen kişilere avantajlı krediler çekme ve elektronik eşya satın almak olanağı sunmaktadırlar. Bunlardan yararlanarak taksit öder gibi akıllı telefon sahibi olabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.