Akıllı Bıdık Katılma Hesabı Nedir?

Borsa Ne İşe Yarar?

Akıllı Bıdık Katılma Hesabı çocuğunuz için birikim yapmanızı sağlayan hesaptır. Türkiye Finans bünyesinde ebeveynlere sunulan birikim hesaplarını kapsayan Akıllı Bıdık sistemi hakkında ayrıntılı bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz. 

Akıllı Bıdık sistemi, çocuğunuz için para biriktirmenizi sağlayan hesapları kapsayan bir sistemdir. Bu sistem içinde Akıllı Bıdık Katılma Hesabı ve Akıllı Bıdık Birikimli Katılma Hesabı bulunmaktadır. Yani iki farklı hesap açtırmanız ve çocuğunuzun geleceği için yatırım yapmanız mümkündür. Akıllı Bıdık sisteminde işinize yarayacak pek çok avantaj da mevcuttur. Bunların neler olduğunu öğrenmek için yazımızın devamına göz atın.

Türkiye Finans Akıllı Bıdık Katılma Hesabı Nedir?

Akıllı Bıdık Katılma Hesabı, çocuğu için para biriktirmek ve çocuğunun geleceğine yatırım yapmak isteyen ebeveynler için özel olarak oluşturulmuş bir hesaptır. Bu hesap sayesinde çocuğunuza çeşitli imkânlarla dolu bir gelecek sunmanız ve onun hayatında çok sayıda olanağa rahatlıkla yer vermeniz mümkündür. Her ebeveyn çocuğuna iyi bir gelecek sunmak ister. Türkiye Finans Akıllı Bıdık Katılma Hesabı ile size bu isteğinizi gerçekleştirme fırsatı veriyor.

Akıllı Bıdık her ay hesabınıza para yatırmanızı ve biriktirmek istediğiniz tutara adım adım ilerlemenizi sağlar. Bu sayede çocuğunuza güzel imkânlar sunduğunuz bir gelecek oluşturma fırsatını yakalarsınız. Katılma Hesabı sayesinde yatırdığınız para hesabınızda her gün değerlenir ve artar. Ayrıca hesabın sunduğu çeşitli avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Türkiye Finans Akıllı Bıdık Katılma Hesabı Avantajları

Türkiye Finans katılım bankası tarafından sunulan Akıllı Bıdık Katılma Hesabı ebeveynlere çok sayıda avantaj sunar. Bunlardan biri Akıllı Bıdık Katılma Hesabınızda avantajlı kâr paylaşım havuzlarından yararlanmaktır. İkinci avantaj ise açtığınız hesaplardan internet şubesi aracılığıyla yapacağınız aylık beş EFT ve beş havale işleminden ücret alınmamasıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   İş Bankası Ek Hesap Nedir?

Akıllı Bıdık Katılma Hesabı açtığınızda yararlanabileceğiniz diğer bir avantaj ise hesap sahibi olan çocuğunuza banka tarafından bir Akıllı Bıdık kumbarası verilmesidir. Bu kumbara sayesinde çocuğunuz para biriktirmeyi öğrenir ve tasarruf alışkanlığı geliştirir. Açtığınız Akıllı Bıdık Katılma Hesabının vadesini siz belirleyebilirsiniz.

Akıllı Bıdık Katılma Hesabı Nasıl Açılır?

Akıllı Bıdık Katılma Hesabı açtırmak için bir Türkiye Finans katılım bankası şubesini ziyaret etmeniz yeterlidir. Bu hesabı sadece 0 ila 18 yaş arası çocuklarınız için açtırabilirsiniz. Hesabınızı ister Türk Lirası, ister USD ve isterseniz EUR cinsinden açtırmanız mümkündür. Banka tarafından aranan koşul hesabınızı açtırabilmeniz için hesabınıza en az 250 TL/USD/EUR yatırmanızdır.

Akıllı Bıdık Katılma Hesabınıza yansıtılacak kâr paylaşım havuzunuz hesabınızda bulunan bakiye göre belirlenmektedir. Hesabınızdaki paranın artmasını istiyorsanız vade sonlarında hesabınıza para yatırabilirsiniz. Bu hesabınızdan istediğiniz zaman para çekmeniz mümkündür. Ancak bu durumda vade sonunda yansıtılacak kâr payı hesabınızda kalan bakiyeye göre belirlenecektir.

Hesabınıza yatırdığınız paranın hangi oranda ve hangi tutarda değerleneceğini öğrenmek için Türkiye Finans resmî internet sitesine girerek Hesaplama Aracı üzerinden istediğiniz hesaplamaları yapabilir ve biriktirebileceğiniz tutarları görebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.